Apbrīno

Ar vienīgo koncertu Latvijā īru grupa “The Gloaming” 0


“The Gloaming”
“The Gloaming”
Publicitātes foto

Pieci neatkārtojami mūziķi, kas kopā veido īru grupu “The Gloaming”, 21. oktobrī ar vienīgo koncertu Baltijā viesosies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. “The Gloaming” pašlaik ir vieni no spilgtākajiem pasaules mūzikas jeb “world music” žanra pārstāvjiem uz Eiropas skatuves. Grupas izpildītā oriģinālmūzika atrodas krustcelēs – tradicionālā īru folkmūzika uzplaukst jaunā skanējumā, paspilgtinot to ar laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas nokrāsām.

Mūzikas instrumentālo pavadījumu veido vijolnieki Martins Heiss un Kimhens O’Ragalahs no Īrijas, ģitārists Deniss Kahils un pianists Tomass Bertlets no ASV, bet īpaši dvēselisku skanējumu izpildījumam piešķir īru vokālista Larla O’Lainerda tembrs. Katram no apvienības mūziķiem izveidojusies spoža individuālā karjera kā izpildītājiem, komponistiem, aranžētājiem vai producentiem, un apvienojoties “The Gloaming” radījuši ko gluži jaunu, tradicionālajai īru mūzikai pievienojot savas radošās improvizācijas un muzikālo ekspresiju, kas balstīta mākslinieku bagātīgajā klasiskās mūzikas zināšanu bagāžā un pieredzē.

“Grupas viesošanās Liepājā būs īpašs notikums, jo “Lielais dzintars” ierindojies līdzās lieliskajām koncertu norises vietām, kurās grupa ir uzstājusies. Man ir liels prieks, ka ar šādas klases mūziķu koncertiem mēs Liepājas koncertzāli soli pa solim ierakstām pasaules mūzikas kartē,” stāsta “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Grupa izveidojās pirms sešiem gadiem. “Balss, divas vijoles, ģitāra un klavieres – neizklausās gluži pēc tradicionāla salikuma,” saka vijolnieks M. Heiss un atklāj, ka patiesībā, veidojot šo grupu, viņš nemaz nav domājis par instrumentālo salikumu. “Mana galvenā doma bija, ka šiem cilvēkiem ir jābūt vienotai mūzikas izpratnei un empātijai pret to.” Tieši M. Heiss bija tas, kurš uztvēra grupas dalībnieku vienoto mūzikas sajūtu un 2011. gadā saveda kopā piecus līdzīgi domājošos māksliniekus.

Grupas debijas albums ar tādu pašu nosaukumu “The Gloaming” tika pabeigts 2013. gada vasarā un nāca klajā 2014. gada janvārī. Prestižākie mūzikas apskatnieki – “BBC Radio 2”, “The Guardian”, “Irish Times”, “Mojo” un “NPR Music” – to atzinuši par vienu no labākajiem ierakstiem 2014. gadā. Debijas ierakstam pērn februārī sekoja grupas albums “2”, kas pirmajā kārtā tika izvirzīts prestižajai “Grammy” labākā albuma balvai kategorijā “Pasaules mūzika” jeb “World music”.

“The Gloaming” ir uzstājušies ievērojamākajās koncertzālēs Eiropā un ASV – Dublinas Nacionālajā koncertzālē, Londonas “Royal Albert Hall”, Linkolna centrā Ņujorkā un cituviet, kur biļetes tikušas izpārdotas dažu dienu, dažkārt pat tikai dažu stundu laikā. Šogad īpašākajām koncertu vietām sekos Parīzes Filharmonija, Amsterdamas “Concertgebouw”, Brēmenes “Die Glocke” un jaunatklātā, vērienīgā Elbas Filharmonija Hamburgā.

 

21. X 19.00 “Lielais dzintars”, Liepājā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, wwwbilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 35

LA.lv