×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

“Skolēnus rūdīsim, nevis slīcināsim.” Saruna ar skolotāju Gunti Zenfu (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja
Fakti

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (IZV) ir Latvijā pirmā vispārējās vidējās izglītības mācību iestāde, ko izveidojusi universitāte un kurā varēs padziļināti apgūt eksaktos mācību priekšmetus, lai sagatavotos inženierzinātņu studijām.

Šajā mācību gadā skolā būs tikai 10. klase ar 24 skolēniem no visas Latvijas, kuri tiesības mācīties šajā skolā izcīnījuši konkursā – uz vienu vietu pretendēja vairāk nekā 10 skolēnu. Uzņemti gan tādi, kuru vidējā atzīme ir 9,8, gan tādi, kuriem bijušas lieliskas sekmes un panākumi mācību olimpiādēs tieši eksaktajos mācību priekšmetos.

Šodien, 1. septembrī, durvis pirmo reizi vērs Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola, kurā pagaidām būs tikai viena klase – desmitā. Šīs klases audzinātājs būs angļu valodas skolotājs Guntis Zenfs – ­aizrautīgs skolotājs, kurš saskata iespējas arī pedagoga profesijā veidot karjeru. Pirms trim gadiem kā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolotājs viņš bija laureāts Latvijas Izglītības fonda un “Latvijas Avīzes” rīkotajā konkursā “Jaunais skolotājs”.

– Ar kādām sajūtām šoreiz gaidāt 1. septembri?

– Es nevaru vien to sagaidīt. Ļoti gribu sākt strādāt. Pēdējos divus gadus neesmu strādājis skolā, jo šos gadus pavadīju ārzemēs, bet visu laiku gribēju atkal mācīt. Gaidu 1. septembri kā svētkus, lai gan domāju, ka katra diena man te būs kā svētki.

– Vai nepacietību raisa arī tas, ka strādāsiet jaunā skolā, kādas iepriekš Latvijā nav bijis? Faktiski būsiet celmlauzis.

– Pēc divu gadu pārtraukuma skolotāja darbā ar prieku ietu arī uz parastu mikrorajona skolu. Taču pirmreizīgumam, protams, ir nozīme. Cik gan bieži cilvēkam izdodas noiet pirmajam pa tikko uzlietu trotuāru? Nekad dzīvē tādā ziņā neesmu bijis pirmais. Bet nu būšu: pirmais klases audzinātājs pirmajā vidusskolā, ko dibinājusi universitāte, pirmais angļu valodas skolotājs. Te būs pirmie skolotāji, pirmie bērni, pirmie vecāki. Ar mums viss sākas. Kā mēs iesāksim, tā būs.

– Saka gan arī, ka pirmie kucēni jāslīcina…

– Mēs savus skolēnus rūdīsim, nevis slīcināsim. Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas pagājuši jau 25 gadi. Domāju, ka šajos gados izglītībā jau visi kucēni, kas bija jānoslīcina, ir noslīcināti. Šī skola uzcelta uz viņu pamatiem. Visus šos gadus tik daudz runāts par izglītības sistēmas negācijām: skolotājiem pārāk liela slodze, skolās novecojušas tehnoloģijas, skolēniem nav motivācijas un kā tik vēl visa nav. Šajā skolā ir pilnīgi viss, ko var vēlēties skolēns un skolotājs. Telpas aprīkotas, svešvalodu stundās skolēnus dalīs grupās.

Dibinot šo skolu, ir apkopotas visas negatīvās un pozitīvās pieredzes un prakses. Ir tapusi ideālā skola. Tāda, par kuru visi šos gadus sapņojuši. Te skolotājiem nebūs pārslodzes, bet atalgojums būs labs. Un šādos apstākļos skolotājs nevar slikti strādāt, jo viņam nav nekāda attaisnojuma nestrādāt ar pilnu atdevi. Kaut arī pagaidām te būs tikai viena klase, gan es, gan matemātikas, fizikas un ķīmijas skolotāji te strādās pilnu darba dienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vispirms, cien.skolotāj, SAKĀRTO SAVU SEJU, ..!? NEVAJAG SKOLĀ SLIŅĶI UN NEVĪŽU, KĀDI VAZĀJAS APKĀRT… VISPIRMS VAJAG CIENĪT UN MĪLĒT SEVĪ SKAISTO, TAD ARĪ SKOLĒNI DARĪS TO PAŠU!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+