×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Ar viltus mājaslapām trīs jaunieši apkrāpuši 27 personas

Foto - LETAFoto - LETA

Izveidojot viltus “draugiem.lv” mājaslapu un trīs viltus kredītiestāžu mājaslapas, bet pēc tam svešu cilvēku vārdā paņemot ātros kredītus, trīs jauniešu grupējums apkrāpis 27 personas, kopumā nodarot 8000 latu zaudējumus.

To šodien speciāli sasauktā preses konferencē pastāstīja Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4.nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko, kurš specializējies kibernoziegumu apkarošanā un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzībā.

Kā informēja Buko, pagājušā gada beigās trīs jaunieši izveidoja viltus “draugiem.lv” mājaslapu. Izmantojot to, tika iegūti vairāk nekā 200 personu “draugiem.lv” autentifikācijas dati – lietotājvārdi un paroles. Šos datus noziedznieki izmantoja, lai iekļūtu personu virtuālajos profilos un izsūtītu šķietami uzticamus paziņojumus citiem portāla lietotājiem par pieteikumu darbam.

Nolūkā iegūt personu pieejas datus internetbankas kontiem tika izveidotas arī trīs mājaslapas, kas vizuāli līdzinājās Latvijas kredītiestāžu mājaslapām. Atsaucoties uz maldinošu aicinājumu, vairāk nekā 1300 personu sniedza par sevi visu informāciju, kas nepieciešama, lai piekļūtu viņu kontiem. Noziedznieki šos datus izmantoja, lai upuru vārdā noformētu ātros kredītus un pārskaitītu naudu līdzdalībniekiem.

Kā pastāstīja Buko, patlaban policija apzinājusi 27 cietušos, bet radīto zaudējumu apmērs sasniedzis 8000 latu. Aizdomās turētie ir viens 1989.gadā un divi 1990.gadā dzimuši jaunieši, kuri nav agrāk sodīti. Viņiem arī neesot izglītības informācijas tehnoloģiju jomā. Datorprasmes jaunieši apguvuši pašmācību ceļā. Buko piebilda, ka policija, izmeklējot šo kriminālprocesu, veikusi arī kratīšanas.

Kā ziņots, vakar VP pavēstīja, ka nesen aizturējusi grupējumu, kas, uzdarbojoties vienā no Latvijā populārākajiem sociālajiem tīkliem, veicis noziedzīgas darbības nolūkā izkrāpt ātros kredītus. Lai sīkāk informētu par šo gadījumu, kā arī sniegtu informāciju par citām noziedzības tendencēm interneta vidē, šodien policijā tika sasaukta preses konference.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+