Sports
Motoru sports

Ar “Volgu” 200 km stundā – latvieši atved medaļas no retro autosacīkstēm Maskavā0


Raimonds Elbakjans
Raimonds Elbakjans
Foto: Mike Simonov

Oktobra sākumā Maskavā norisinājās trases sacensības ar vēsturiskiem un klasiskiem automobiļiem “Moscow Classic Open”, veiksmīgi startējot vairākiem Latvijas pārstāvjiem.

Raimonds Elbakjans izcīnīja otro vietu „Volga 406” klasē.

„Es braucu ar 406 „Volgu”, kurai ir 2,3 l un 16 vārstu dzinējs. Mans tēvs visu mūžu ir nodarbojies ar sporta automobiļiem. Atceros, ka bērnībā patika braukt ar kartingiem, taču pieaugot, sapratu, ka vēlos kaut ko lielāku. Ghetto Games jau četrus gadus atbalsta braucēju Jāni Tomsonu, kurš arī brauc ar vēsturisku automobili, kā arī viņam nav vienas kājas. Izmēģinot šo retro transporta līdzekli, sapratu, ka šis ir ļoti labs veids brīvā laika pavadīšanai,” teic Elbakjans.

„Volga 402” klasē Jānis Grope ieguva ceturto, bet Normunds Dobums – otro vietu.

„Šajā čempionāta mēs piedalāmies jau pāris gadus, un agrāk esam tikuši pie veiksmīgākiem rezultātiem. Nākamgad plānoju sasniegt labāku rezultātu – jāpiestrādā pie savas „Volgas”. Kopumā iespaids par sacensībām, kā jau vienmēr, ir labs. Ja kādam braukāšana pa trasi ar veciem spēkratiem šķiet nenopietna, tad viņi kļūdās – es varu izdzenāt savu „Volgu” līdz 200 km/h, „ stāsta Dobums, piebilstot, ka viņa „Volgas” jauda ir 150 zirgspēki, kas Padomju laikā ražotajām mašīnām nebija raksturīgs.

LA.lv