×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
23. maijs, 2018
Drukāt

Ar VUGD saistītais koledžas direktors Pencis, iespējams, pretlikumīgi saņēmis izdienas pensiju (10)

Foto - LETA/Lita KroneFoto - LETA/Lita Krone

Arhīva foto. Bijušais VUGD priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis.

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim no 2012. līdz 2017.gadam, iespējams, prettiesiski izmaksāta izdienas pensija 171 836 eiro apmērā, izriet no Valsts kontroles (VK) revīzijā secinātā.

VK šonedēļ nākusi klajā ar revīzijas rezultātiem par jauno darba samaksas sistēmu iekšlietu sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Viens no VK secinājumiem ir tāds, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks ir prettiesiski pieņēmis lēmumu par dienesta padotības iestādes vadītāja amata, kas ir amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi amats, klasificēšanu par darbinieka amatu. Līdz ar to ir radīti apstākļi, kad vienlaikus ar atalgojumu par amata pildīšanu amatpersona varēja saņemt arī izdienas pensiju.

VK vērtējumā, iespējams, minētā amata statusa maiņa veikta konkrētās interesēs, kā rezultātā laikā no 2012.gada janvāra līdz 2017.gada decembrim no valsts budžeta prettiesiski ir izmaksāta izdienas pensija kopā 171 836 eiro apmērā.

Ja attiecīgais amats nebūtu pārveidots, izdienas pensijas saņēmējs nevarētu ieņemt šo amatu. Vienlaikus saņemot atlīdzību un izdienas pensiju, IeM nav izdevies sasniegt koncepcijā par jaunu darba samaksas sistēmu izvirzītos mērķus, uzskata VK, proti, darba samaksas paaugstināšanā nodrošinot līdzvērtīgu darba samaksu amatpersonām, kas dienestos ieņem vienādas “vērtības” amatus.

Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrs Trofimovs aģentūrai LETA apliecināja, ka šajā VK atzinumā kā padotības iestādes vadītāja amata ieņēmējs ir domāts koledžas direktors Pencis. Pēc Trofimova rīcībā esošās informācijas VK par augstākminēto faktu vērsusies Ģenerālprokuratūrā.

Pencis ir Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktors kopš 2011.gada jūnija.

Viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2017.gadu liecina, ka pērn par darbu koledžā viņš algā saņēmis 25 428 eiro, bet pensijā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Pencim izmaksājusi 28 816 eiro. Vienlaikus norādīti arī ienākumi no AS “Swedbank atklātais pensiju fonds” 5030 eiro apmērā.

Saskaņā ar publicētajām amatpersonas deklarācijām, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Pencim 2012. un 2013.gadā izmaksāja 20 060 eiro pensiju, savukārt 2014.gadā – 28 566 eiro, 2015.gadā – 28 651 eiro, bet 2016.gadā – 28 714 eiro. Tāpat 2016.gadā viņam izmaksāti 5000 eiro no “Swedbank atklātā pensiju fonda”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nav ko teikt!Citus sēdina par piecīti,bet pensis zog tūkstošus un uz brīvām kājām!?Kur skatās KNAB un prokuratūra?Vai arī šīs iestādes tāpat barojas!!!

 2. Latvija ir neizdevusies valsts priekš vienkāršās tautas Atbildēt

  Cik daudziem cilvēkiem jāstrādā privātajā sektorā un kādus nodokļus jāmaksā, lai rakstā minētais valsts apzadzējs 5 gadu laikā izzagtu 170 000 eiro?
  Tāpēc latvieši brauc prom, ka sādu penču dēļ Latvija priekš vienkāršās tautas ir neizdevusies valsts! Latvija izdevusies valsts ir tikai pie varas esošajiem, kuri kasot olas un neko citu nedarot saņem neadekvātas algas un pensijas, un parazitē uz ražošanā un privatājā sektorā strādājošo pūliņiem!

 3. Es domāju, ka kauns saņemt izdienas pensiju 50 gadu vecumā, gan policistiem, gan baletdejotajiem.Dzīve mainās un profesija vairs sen nav uz mūžu. Tas ir padomju slinkošanas turpinājums.Izdienas pensijas atcelt vispār, būs vecīšiem ko pielikt.

 4. lai murmuls vecais atmaksā Valstij visu summu un plus 6 procenti par katru gadu. zagt ir jāmāk.

 5. Sile forever…nesanāca…..

 6. …kā parasti Kozlovskis saka…mums jau naudiņas nav ne policijai ne VUGD dienestam….redz kur tā naudiņa aiziet…..godīgais darba darītājs Pensis!Tagad lai atmaksā atpakaļ valstij piesavināto naudu!

 7. Ko lai saka? Mēsls, ne cilvēks. Zaglis un bezgodis. Cietumā tādam vieta. Vai arī akmeņlauztuvēs.

 8. penši jau ar saņem gan pensiju, gan algu, kas ir ir netaisnīgi, vai nu strādā, ja māja nav ko darīt par algu, vai dzīvo mājas kā pensionārs

  • Jaunie brauc uz ārzemēm, jo Latvijā jāstrādā par grašiem, bet labos amatus līdz savai nāvei sev rezervējuši pensionāri Atbildēt

   Rīgā Mākslas muzeja vada tāda Lāce – saņem gan lielu algu, gan brangu pensiju.
   Rail Balticu vada un Latvenergo padomē sēž tāda Rubesiene – arī pārtiek no lielas algas un lielas pensijas.

 9. Ģenerālim jau pienākās nav jau kaut kāds reņģu ēdājs.

Draugiem Facebook Twitter Google+