×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Ar ziemīgāko dziesmu aptaujā – Raimonds Eizenšmits (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Raimonds Eizenšmits

Ziemas posmā visziemīgākā no aptaujas dziesmām ir Raimonda Eizenšmita “Balāde par pirmo ledu”, kas ir Raimonda astotā dziesma aptaujā. Pirmā dziesma bija 2009. gadā “Skaists ir šis mirklis”. “Ar populārā šlāgeraptaujas raidījuma palīdzību ir iespēja iepazīstināt ar savām dziesmām plašāku auditoriju, kas arī ir galvenais manas piedalīšanās iemesls,” atzīst Raimonds.

Rīga +17.0
Alūksne +13.5
Daugavpils +15.0
Saldus +15.4
Liepāja +14.9
Jelgava +16.4
Ventspils +14.9
Limbaži +17
Madona +18.1
Rēzekne +12.2

Mūzikai Raimonda dzīvē ir liela loma. Dziedāt viņam paticis vienmēr. “Es pat teiktu, ka mūzikai manā dzīvē ir ļoti liela loma, bet nekādu grādu mūzikā man nav. Es esmu faktiski amatieris. Cenšos darīt visu to, ko varu, kas man liekas, ka varu. Neviens līdz šim nav teicis, ka man nesanāk. Es cenšos dziedāt gan šlāgerus, gan džezu ar bigbendu, gan kopā ar pūtēju orķestri. Pēdējos gados mēģinu arī kaut ko rakstīt,” teic Raimonds. Runājot par panākumiem aptaujā, divas no Raimonda dziesmām bijušas pirmajā desmitniekā.

Vēl joprojām Raimonds dzied bigbendā “Sigulda”, ko vada Pēteris Goldbergs, un pūtēju ansambļa “Sigulda” pavadījumā, kuru vada Jānis Raslavs. “Koncerti gan notiek reti, jo publika pret džeza un pasaules tā saucamajiem evergrīniem ir diezgan rezervēta. Piedalāmies dažādos festivālos, tostarp ikgadējā pūtēju orķestru festivālā Tartu,” nosaka Raimonds un piebilst: “Lielākā daļa dziedātāju, kam ir bijusi iespēja uzstāties dažādu mūziķu sastāvu pavadījumā, apliecinās, ka dziedāt ar bigbendu ir “pavisam cita lieta”. Arī es neesmu izņēmums un mūziku, ko spēlē labs bigbends, vērtēju ļoti augstu.”

Par Raimondu var teikt – trīs vienā: būvinženieris, dziedātājs un komponists. Viņš ir arī inženierzinātņu doktors. “Savulaik strādāju Rīgas Politehniskajā institūtā (Rīgas Tehniskajā universitātē), biju arī Celtniecības fakultātes dekāns, bet nu jau vairāk nekā 20 gadus nodarbojos ar praktisko būvniecību. Esmu diezgan aktīvs būvinženieru sabiedriskajās organizācijās un esmu pārstāvējis Latvijas būvinženierus vairākos vispasaules inženieru – konsultantu federācijas forumos,” teic Raimonds. Kas tad viņam ir mūzika? “Muzicēšana ir sava veida relaksēšanās, kas gan priecē sirdi, gan ļauj aizmirst ikdienas darbu problēmas. Tā kā ar mūziku nodarbojos vakaros un brīvdienās, tad lielu problēmu darbus apvienot nav. Iedvesma atnāk… Grūti pateikt, kad un tieši kāpēc, bet droši vien tas ir saistīts ar kādu pārdzīvojumu vai netveramu impulsu,” nosaka Raimonds. Kāds impulss bija “Balādei par pirmo sniegu”? “Dziesmai teksts tiešām ir lielisks un atbilstošs ziemas laikam. Ar tekstu bija ļoti interesanti. Man parasti melodijas atnāk pirmās, un tad es meklēju tekstu. Man gadījās Jāņa Petera grāmata. Es kā uzšķīru – tā bija. Pēc tam šķirstīju pa labi, pa kreisi, bet šis teksts bija vislabākais. Man ļoti patīk,” atklāj Raimonds.

Ja runājam par Raimonda skatuves pieredzi, tad tā ir jau gandrīz 45 gadi. Uz skatuves ar nelieliem pārtraukumiem viņš ir no 1972. gada, kad Raimonds uzvarēja solistu konkursā bigbendā “Sigulda”, kas tolaik saucās estrādes orķestris “Sigulda”. “Ja grib un var, tad jāsāk dziedāt jaunībā. Nav svarīgi, kādos laikos. Jāteic gan: tad, kad es sāku dziedāt, ieskaņot dziesmu un vēl vairāk, parādīt to televīzijā bija vesels notikums. Šodien ieraksts ir salīdzinoši vienkārša lieta. Arī labu instrumentu iegāde bija liela problēma,” atceras Raimonds.

Aptaujā Raimonds piedalās kopā ar lieliskiem mūziķiem. “Tie ir ļoti labi mūziķi, kas zina, prot un var. Pēdējos ierakstos man palīdzēja saksofonists Dainis Garūts – mūzikas skolotājs, ansambļa “Bellacord” un bigbenda “Sigulda” dalībnieks, Gints Kalniņš – arī mūzikas skolotājs, multiinstrumentālists, ansambļa “Tutti Frutti” un bigbenda “Sigulda” dalībnieks, kā arī Siguldas pagasta pūtēju orķestra vadītājs un arī Ginta dēli Mārcis un Raitis. Mārcis, starp citu, ir “Latvian Blues Band” basģitārists, bet Raitis – “Bite Blues Band” bundzinieks,” lepni teic Raimonds.

Runājot par Raimonda radošajiem plāniem, viņš atklāj: “Gan jau arī šogad uzrakstīšu un ieskaņošu kādu jaunu dziesmu. Varbūt apkopošu savas jaunākās dziesmas jaunā albumā. Jāteic gan, ka tuvākajā laikā savu dziesmu koncertus neesmu ieplānojis, bet manas dziesmas ik pa laikam atskaņo Latvijas Radio 2. Tāpat manu albumu “Tev un Gaujai” un “Priekā” dziesmas var noklausīties vietnē – doremi.lv. Dažas manas dziesmas ir atrodamas arī vietnē – youtube.com.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Siguldieši rullē

Draugiem Facebook Twitter Google+