Kultūra
Mūzika

FOTO. Ar zvaigžņu parādi sāksies “Jūrmalas festivāls”0

Karīnas Miezājas foto

No 24. līdz 28. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem un īpašu Latvijas valsts simtgadei veltītu programmu Dzintaru koncertzālē norisināsies ceturtais “Jūrmalas festivāls”.

Festivāla atklāšanas koncertā “Dzimuši Latvijā” 24. jūlijā tiksimies ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāju Kristīni Opolais, akordeonisti Kseniju Sidorovu un vijolnieci Vinetu Sareiku. Katrs mākslinieks sniegs priekšnesumu kopā ar jauniem daudzsološiem mūziķiem – baritonu Kalvi Kalniņu, ģitāristu Miku Akotu un vijolnieku Daniilu Bulajevu. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies unikāls Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kura sastāvā muzicēs labākie Latvijas jaunie mūziķi. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

Latvijas Simtgades jauniešu orķestris, kas tika izveidots atlases konkursā, diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā ir sagatavojis krāšņu koncerta programmu, operas dīva Kristīne Opolais dziedās duetā ar jauno operdziedātāju baritonu Kalvi Kalniņu. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas vijolnieks Daniils Bulajevs muzicēs kopā ar akordeona spēles karalieni Kseniju Sidorovu, savukārt vijoles virtuoze Vineta Sareika duetā saspēlēsies ar ģitāristu Miku Akotu no Alsungas.

“Man ir prieks par šo ideju, un es ceru, ka tā nebūs tikai vienu reizi. Jauniešiem un jaunajiem solistiem tā ir iespējas mācīties no lielajiem solistiem un strādāt ar Latvijā un pasaulē prominentiem mūziķiem,” saka diriģents Ainārs Rubiķis.

Saistītie raksti

LTV1 ēterā koncerta ierakstu varēs skatīties 28.jūlijā plkst. 21.20, bet tiešraidē koncertu translēs Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Koncertcikls “Dzimuši Latvijā”, kura ietvaros notiek 24. jūlija koncerts ar tādu pašu nosaukumu, ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija.

LA.lv