×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Āra mēbeles laikus jāsagatavo vasaras sezonai

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Laikam kļūstot siltākam, jāsameklē uz ziemu noglabātās dārza mēbeles. Ja tām ir metāla cauruļkājas, jāsargās no rūsas. Cīņā ar to noderēs pretkorozijas līdzekļi, beigās vēl – viegla, metālam paredzēta laka un regulāra eļļošana ar mašīneļļu skrūvju vietās. 


 

Dārza mēbeles no koka ieteicams vismaz reizi gadā apstrādāt ar ciedra koka eļļu, kas sajaukta ar tīkkoka eļļu (tāda jau gatava nopērkama veikalos). Tīkkoka eļļa veido virsmu, pa kuru ūdens noslīd, bet cilvēka roka vai kāja ne. Tāpēc tīkkoka ielaidumus izmanto terasēs un laivu klājos – slapjumā šāda grīda saglabā neslīdīgumu.

Jebkuru lauzuma vai mitruma bojātu vietu der salabot jau tagad, pavasarī. Vispirms jauno detaļu noslīpētu impregnē ar līdzekli, kas pēc krāsas līdzīgs mēbeles tonim (beice pasargās koku arī no puvuma sēnēm un kukaiņiem). Tad, mazliet eļļotu, jauno “protēzi” ielīmē, pēc līmes nožūšanas jauno detaļu un visu mēbeli bagātīgi eļļo un vasko.

Pārskata, vai nav bojāts sēdekļa materiāls, ko varbūt iespējams salabot vai aizstāt ar citu. Koka soliem var uzšūt piesienamus sēdekļu spilventiņus. Vajadzīgs materiāls pildījumam, kā arī lina vai kokvilnas audums pārvalkam – labāk raupjāks, bet izturīgāks. Tā kā sēdeklīši palaikam jāmazgā, stepējumam jābūt stingram un biežam.

Ja krēslus un galdiņu no āra ienesam dzīvojamās telpās, tie rūpīgi jāapslauka. Smilšu graudi un cieti gruži zem mēbeles kājām var rīvēties pa grīdu un to nopietni saskrāpēt.

Varbūt šosezon var pamēģināt arī kaut ko jaunu, piemēram, aptuveni 2,5 m attālumā vienu no otra ierakt divus stabus, lai saulainā laikā starp tiem varētu žāvēt palagus, bet vakara atpūtai aiz gredzena un auklām uzkarināt šūpuļtīklu. Veikalā pirkto var aptamborēt ar rupju, krāsainu mežģīni gar garajām malām, bet var arī visu guļamo izgatavot pats. Ja vietas diezgan, tuvumā var novietot arī saliekamu galdiņu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+