Foto – LETA

Arāba mantinieki vēlas atgūt Ķemeru sanatorijā ieguldīto
 0

Nolemts 3. septembrī sasaukt Ķemeru sanatorijas jautājuma parlamentārās izmeklēšanas komisiju, uz kuru tiks uzaicināti Valsts kases, Finanšu ministrijas (FM) un Jūrmalas domes pārstāvji, lai noskaidrotu, kāpēc FM kavē Ķemeru sanatorijas kompleksa glābšanas darbus.

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Komisijas vadītājs Dāvis Stalts sacīja, ka tie Saeimas deputāti, kuri iedziļinājušies Ķemeru lietā, kā arī Ekonomikas ministrijas pārstāvji, kas strādāja darba grupā, lai izzinātu, kāds ceļš ejams, lai sanatorija neaizietu postā, nolēma, ka lētākais un sabiedrībai lietderīgākais būtu, ka Jūrmalas pilsētas dome nopirktu šo īpašumu. Bet FM nupat pateikusi “stop” – mēs neļausim pašvaldībai aizņemties Valsts kasē, iekams tā neizpildīs mājas darbus. Pašvaldībai neesot skaidra redzējuma un mērķu sanatorijas turpmākai attīstībai, neesot desmitgades plāna, un nav arī zināms, kāds būs privātais partneris, kuru dome iesaistīs sanatorijas apsaimniekošanā.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis nosūtījis vēstuli visām augstākajām valsts amatpersonām, kurā norāda, ka “galvenā problēma, kas nepārprotami ietekmē valsts lēmumus šobrīd, ir Saūda Arābijas investoru intereses, kuras līdzšinējā Ķemeru atdzimšanas projekta realizācijā ir vērtējamas kā nolaidīgas un haotiskas. Un valsts ierēdņi atkal nostājas pasīvā pozīcijā, tādējādi ļaujoties šo investoru noalgoto ietekmīgo advokātu īstenotajam spiedienam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sekas ir acīmredzamas – nav potenciālo investoru, nav līdzekļu ēkas uzturēšanai un apsardzei, nav neviena priekšlikuma par reāliem rīcības modeļiem. Toties ir jau ilgstošas maksātnespējīgā uzņēmuma mantinieku savstarpējās nesaskaņas, investoru un to pārstāvju alkatīga interese iegūt iespējami vairāk līdzekļu iespējamajā (!) ūtrupē.

(..) Un paliek neatbildēts jautājums: kāpēc šajā cīņā valdības pārstāvjiem nerūp Latvijas kultūras vēstures mantojuma un unikālās nozares saglabāšana un attīstība?” Pagaidām amatpersonas nav atbildējušas.

Tiesa Sauda Arābijā iecēlusi mirušā arābu investora atstātā mantojuma administratora pārstāvi – advokāta biroja “Raidla. Lejiņš &Norcous” juristi Sandiju Novicku. Pārstāvja uzdevums ir apzināt visu nelaiķa atstāto mantojumu un rūpēties, lai tas neaizietu bojā, kamēr Saūda Arābijas tiesa būs nospriedusi, kas kuram mantiniekam pienākas. S. Novicka norādīja, ka mirušais investors Omars Alhamdu Sālehs sanatorijā lielāko daļu naudas ieguldījis no saviem personiskajiem līdzekļiem, un mantinieki ir ieinteresēti, lai tā neietu zudumā un lai potenciālie investori sanatorijas kompleksu izsolē varētu iegādāties par iespējami lielāko cenu. S. Novicka uzskata, ka augstāko samaksu nevar iegūt, sanatoriju pārdodot piespiedu ceļā, kā to vēlas Jūrmalas pilsētas dome. Sanatorijas kompleksā ir ieguldīti vairāk nekā 10 miljoni latu, bet Jūrmalas dome to grib nopirkt par nedaudz vairāk kā četriem miljoniem latu. Jāatgādina, ka tā saucamajam arābu investoram ir gandrīz trīs miljonu latu liels parāds.

SIA “Ominasis Latvia” maksātnespējas administrators Ainars Kreics izteicās: ja advokātam pilnvaru izsniegusi ārvalstu tiesa, tā ir jālegalizē. S. Novicka nav pienācīgi veikusi legalizācijas procedūru, tāpēc viņš vērsies tiesā, lai apstrīdētu šo pilnvaru.

Reklāma
Reklāma

Arī Jūrmalas dome drīkst piedalīties izsolē, taču tā nedrīkst solīt augstāku cenu, un pašvaldībai tik un tā būs nepieciešams aizņēmums Valsts kasē. Izredzes uzvarēt ir tad, ja izsolē piedalās tikai viens pretendents.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.