×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Arābu Latvijas Tirdzniecības kamera rīko Latvijas uzņēmēju vizīti uz Ēģipti

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Lai veicinātu Latvijas uzņēmēju ekonomisko sadarbību ar Ēģipti un paplašinātu valstu divpusējās attiecības, šī gada jūlija beigās Arābu Latvijas Tirdzniecības kamera (ALCC) rīkos plaša mēroga biznesa vizīti uz Ēģipti, aģentūru LETA informē ALCC pārstāve Gerda Makarova.

Vizītes mērķis ir kontaktu dibināšana starp Latvijas un Ēģiptes uzņēmumiem biznesa sadarbības un eksporta veicināšanā. Vizīte notiks no 25.jūlija līdz 31.jūlijam.

Sākot vizīti, svētdien, 26.jūlijā, Latvijas uzņēmēju delegācija tiksies ar pārstāvjiem un biedriem no ANO Attīstības programmas, Investīciju un brīvās zonas augstākās pārvaldes, kā arī Ēģiptes Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kur pārrunās sadarbības iespējas uzņēmējdarbībā.

Savukārt no 27.jūlija līdz 30.jūlijam Latvijas biznesa delegācijai būs iespēja tikties ar institūciju pārstāvjiem un uzņēmējiem no šādām ražošanas un pakalpojumu nozarēm: lauksaimniecības, zvejniecības, elektroenerģijas/gāzes un ūdens apgādes, valsts pārvaldes un aizsardzības/mašīnbūves un metālapstrādes, kā arī pārstāvjiem no Sueca kanāla pārvaldes un Ismailijas provinces.

Kā norāda Makarova, 2014.gada pirmajā pusgadā kopējais Ēģiptes preču tirdzniecības apgrozījums sasniedza 30,13 miljonus eiro, kas ierindoja Ēģipti 31.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Ēģipti bija 27 miljoni eiro, kas veidoja 0,64% no Latvijas kopējā eksporta, savukārt preču un pakalpojumu imports bija divi miljoni eiro, kas veidoja 0,05% no Latvijas importa.

Arābu Latvijas Tirdzniecības kamera (ALCC) ir brīvprātīga, politiski neitrāla bezpeļņas organizācija, kura kalpo par mediatoru stratēģiski nozīmīgās attiecībās starp arābu pasauli un Baltijas valstu privātā sektora uzņēmumiem, valsts amatpersonām, tirdzniecības attīstības aģentūrām un akadēmiskām institūcijām. ALCC birojs atrodas Latvijā un galvenokārt darbojas Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+