×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Arābu pasaule vēlas Latvijas izgudrojumu – Viroterapiju (3)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministrs vēlas jau tuvākajā laikā personīgi pārliecināties par Latvijas zinātnes brīnuma – Viroterapijas efektivitāti onkoloģijā.

“Apvienotie Arābu Emirāti ir ieinteresēti, lai Viroterapija, kā onkoloģijas metode, jau tuvākajā laikā kļūtu pieejama arī mūsu valsts pacientiem. Mēs darīsim visu, lai atbalstītu iespēju reģistrēt Jūsu preparātu “Rigvir” mūsu valstī” sarunā ar Latvijas organiskās sintēzes institūta vadītāju Ivaru Kalviņu un Latvijas Viroterapijas centra vadītāju Jurģi Auziņu apliecināja Arābu Apvienoto Emirātu (AAE) veselības ministrs Abduls Rahmans bin Mohameds Al Ovais (Abdul Rahman bin Mohammed Al Owais). Viņš ar pagodinājumu uztvēra Latvijas veselības ministres Ingrīdas Circenes uzaicinājumu apmeklēt Latviju, lai iepazītos ar Viroterapijas sasniegumiem onkoloģijā un citām veselības un rehabilitācijas iespējām arābu pacientiem Latvijā. “Es vēlos klātienē pārliecināties par brīnumu, kas var glābt cilvēku dzīvības”, pēc prezentācijas par Viroterapiju un medicīnas sasniegumiem Latvijā teica Apvienoto Emirātu veselības ministrs. Sarunas laikā tika iezīmētas arī iespējas ar Apvienoto Arābu Emirātu budžeta atbalstu Dubajā atvērt Latvijas Medicīnas Eksporta asociācijas un Viroterapijas centra pārstāvniecību, kas organizētu arābu pacientu iespējamo ārstēšanu gan onkoloģijas, gan sirds un asinsvadu ķirurģijas pacientiem. Latvijas Medicīnas Eksporta asociācijas izpilddirektore Diāna Otisone sarunā ar Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministru uzsvēra, ka Latvijas piedāvājums atšķirībā no daudzu citu, arābu pacientiem jau gadiem ierasto Eiropas valstu piedāvājuma, ir ne tikai neskartās dabas skaistums un mērenā klimata komforts, bet arī augstas klases speciālisti, kas pieejami par mērenām cenām.

Savukārt Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministrs uzsvēra, ka tieši Viroterapijas iespējas varētu būt galvenais iemesls, kāpēc daudzi arābu pacienti vēlētos doties ārstēties uz Latviju, jo “Paies vēl pāris gadi kopš Viroterapijas preparāts “Rigvir” tiks klīniski pārbaudīts un reģistrēts Arābu Emirātos, lai to varētu ieviest kā ārstniecības metodi mūsu valstī, bet daudzu pacientu dzīves jāglābj jau tagad!”. Arī arābu pasaulē lielākā daļa onkoloģijas pacientu mirst tieši no staru vai ķīmijas terapiju izraisītajām blaknēm un imunitātes sagraušanas, nevis paša audzēja, bet Viroterapijā blakņu praktiski nav, tādēļ veselības ministrs izteica interesi apspriest ideju par Viroterapijas zinātniskā centra un iespējamās klīnikas atvēršanu Dubajā vai AbuDabi, kas kļūtu arī par pirmo Viroterapijas centru ārpus Latvijas.

Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš apliecināja, ka viņa institūtā var tikt organizēts gan pētnieciskais darbs, gan zinātnieku apmaiņa, lai kopīgi strādātu pie tālākiem pētījumiem, kas nepieciešami, lai “Rigvir” reģistrētu Arābu Emirātu un citu pasaules valstu zāļu reģistros.

Latvijas Viroterapijas centra, Latvijas Organiskās sintēzes institūta un Latvijas medicīnas eksporta asociācijas vadītāju vizīte pie Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministra, Starptautiskajā Persijas līča onkoloģijas centrā (International Gulf Cancer centre), kā arī sarunas ar vairākiem arābu pasaules investoriem notika pēc Emirātu valdības uzaicinājuma un ir kā atbildes vizīte AAE vēstnieka Eiropas Savienībā Latvijas apmeklējumam pagājušā gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es lepojos, ka pašu zinātnieki izgudrojuši ko unikālu, kas tiešām savā ziņā ir “brīnums”, jo vīruss ārstē vēzi! Bet, vai mēs paši savā zemē pietiekami novērtējam šīs terapijas pieejamību?

  2. AAE- pēc diviem gadiem jauno metodi varēs patentēt un izmantot ārstēšanā, bet kad Latvijā un kā būs iespēja to saņemt?

Draugiem Facebook Twitter Google+