×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. novembris, 2012
Drukāt

Arafata mirstīgās atliekas tiks ekshumētas otrdien

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijušā palestīniešu prezidenta Jasira Arafata līķis no kapavietas mauzolejā Rietumkrasta pilsētā Rāmallā tiks izcelts otrdien, lai paņemtu paraugus viņa nāves apstākļu noskaidrošanai, sestdien paziņoja palestīniešu izmeklēšanas komandas vadītājs.

“Kaps tiks atvērts 27.novembrī un eksperti tajā pat dienā dažu stundu laikā paņems paraugus,” žurnālistiem Rāmallā paziņoja Tavfiks Tiravi.

Vēlāk tajā pat dienā notiks pārapbedīšanas ceremonija, viņš piebilda.

Arafata līķis tiek ekshumēts sakarā ar aizdomām, ka palestīniešu līderis noindēts ar radioaktīvo poloniju.

Arafats mira 2004.gada 11.novembrī Parīzes slimnīcā, kurā bija ārstējies vairākas nedēļas. Francijas amatpersonas, atsaucoties uz privātās dzīves aizsardzību, toreiz atteicās atklāt Arafata nāves cēloni. Tas izraisīja dažādas baumas. Palestīniešu amatpersonas toreiz paziņoja, ka Arafatu esot noindējuši izraēlieši, taču viņu pašu veiktās izmeklēšanas rezultātā tika izslēgta gan indēšana, gan saslimšana ar vēzi vai AIDS.

Jūlijā, atsaucoties uz Šveicē veiktajiem laboratoriskajiem pētījumiem, telekanāls “Al Jazeera” nāca klajā ar versiju, ka Arafats noindēts ar poloniju.

Augusta beigās Francijas prokuratūra sāka Arafata nāves apstākļu atkārtotu izmeklēšanu.

Šveices laboratorijas analīzēs tika izmantoti bioloģiskie paraugi, kas iegūti no Arafatam piederējušajām lietām. Tās viņa atraitnei nodeva Parīzes slimnīca, kurā Arafats pavadīja savas pēdējās mūža dienas.

Pēc šiem atklājumiem Arafata atraitne sāka tiesvedību, piekrītot Rāmallas mauzolejā apglabātā nelaiķa vīra mirstīgo atlieku ekshumācijai izmeklēšanas ietvaros.

Radioaktīvais polonijs tika izmantots, lai noindētu arī kādreizējo Krievijas izlūkdienesta darbinieku un vēlāko Kremļa kritiķi Aleksandru Ļitviņenko, kurš 2006.gadā mira Londonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+