Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Āraišos ikviens varēs iemēģināt roku māla podu veidošanā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam un sadarbībai ar nodibinājumu “Āraišu ezerpils fonds”, Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā projekta „Esi radošs Āraišos” ietvaros norisināsies māla podu darināšanas radošā darbnīca Baibas Dumpes vadībā.

Radošās darbnīcas norises laiks 30. jūnijā būs no plkst.15.00 līdz 18.00, kurā katrs dalībnieks varēs izgatavot bezripas keramikas traukus. Pirmsskolas vecuma bērni varēs gatavot vērpjamās vārpstas skriemelīšus.

Keramiķe Baiba Dumpe būs iekārtojusi izstādi ar bezripas trauku paraugiem, un ikviens interesents varēs izvēlēties sev tīkama atdarinājuma zīmējumu paraugu, pēc kura veidot savu māla podu. Gatavos māla darbus dalībnieki pēc izvēles varēs ņemt līdzi vai atstāt dedzināšanai vai iznīcināšanai. Tā kā trauku žāvēšanai nepieciešams ilgāks laiks, tie tiks novietoti vienā no ezerpils mājiņām, lai žūtu dabīgos apstākļus. Māla podu dedzināšana paredzēta augustā.

Māla trauku gatavošanu ar dziesmām atbalstīs folkloras draugu kopa “Savieši”. “Savieši” dibināti 1980. gadā un šobrīd pulcina ap 20 dziedātāju. Kopš 2006. gada kopu vada Amanda Jātniece. “Savieši”  bijuši atvērti katram, kas ar patiesu dziedātprieku un interesi par latviešu folkloras bagātību vēlējies pievienoties kopai. Par vienu no “Saviešu” pamatvērtībām kļuvusi katra dziedātāja spēju izkopšana.

Ieejas biļetes Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā: pieaugušajiem 2,00 LVL, skolēniem 0,50 LVL, studentiem un pensionāriem 1,00 LVL, ģimenes biļete 2,50 LVL.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (27)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+