×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Āraišu ezeru turpmāk apsaimniekos Amatas novada pašvaldība

Foto: LETAFoto: LETA

Skats uz Āraišu ezeru rudenī.

Ar mērķi nodrošināt Āraišu ezera apsaimniekošanu un ilgtspējīgu pārvaldību valdība otrdien atbalstīja ierosinājumu nodot ezeru Amatas novada pašvaldības valdījumā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Drabešu pagastā esošo Āraišu ezeru 32,6 hektāru platībā turpmāk apsaimniekos Amatas novada pašvaldība, kura varēs izmantot ezera resursus, ūdens ekosistēmas un no tām tieši atkarīgās sauszemes ekosistēmas, zemi zem ezera, zemes dzīles, kā arī zemes dzīļu derīgās īpašības atļautiem un normatīvajos aktos noteiktajiem mērķiem.

Ezera apsaimniekošanā jāievēro, ka daļa no tā pieder “Āraišu ezerpils” īpašumam, uz kura atrodas Āraišu ezerpils muzejs. Turklāt, pašvaldībai jāņem vērā, ka Āraišu ezers ir iekļauts Gaujas nacionālā parka kultūrvēsturiskajā zonā, uz kuru attiecas īpaši apsaimniekošanas noteikumi.

Noteikts, ka pašvaldība var iznomāt ezeru zivsaimnieciskiem mērķiem, kultūrvēsturisko un dabas objektu aizsardzībai, dzeramā ūdens apgādei, zinātniskās pētniecības darbiem, rekreācijai, ūdenssportam, ūdensceļu izmantošanai, sapropeļa un minerālo resursu ieguvei, hidrotehnisko būvju celtniecībai.

Vēl pašvaldībai jānodrošina brīva pieeja ezeram. Tā teritorijas apsaimniekošanas nolūkos drīkst veikt inženierbūvju, piemēram, aizsargdambju, sūkņu staciju un krasta nostiprinājumu būvniecību bez Ministru kabineta saskaņojuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+