Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Āraišu muzejparkā sāksies arheoloģijas nometne

Foto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejsFoto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks eksperimentālās arheoloģijas nometne, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) pārstāve Rudīte Menģelsone.

Dr. hist. Artūra Tomsona vadībā nometnē piedalīsies Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes un Humanitāro zinātņu fakultātes studenti un citi interesenti.

Starpdisciplinārajā projektā dalībnieki gūs priekšstatus par aizvēsturē izmantotajām ikdienas prasmēm un iemaņām, gūs iemaņas dažādu aizvēsturē izmantotu dabas materiālu apstrādē, priekšstatus par arheoloģiskā kultūrslāņa veidošanās principiem un arheologa darba pamatiemaņām. Savukārt antropologu klātbūtne labāk ļaus saprast, kā, veicot arheoloģisku eksperimentu, veidojas pētnieka interpretācija.

Nometni no 13. līdz 19. jūlijam ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte un Latvijas Arheologu biedrība.

Āraišu arheoloģiskajā muzejparks ir LNVM nodaļa.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+