Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Āraišu muzejparkā sāksies arheoloģijas nometne

Foto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejsFoto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks eksperimentālās arheoloģijas nometne, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) pārstāve Rudīte Menģelsone.

Dr. hist. Artūra Tomsona vadībā nometnē piedalīsies Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes un Humanitāro zinātņu fakultātes studenti un citi interesenti.

Starpdisciplinārajā projektā dalībnieki gūs priekšstatus par aizvēsturē izmantotajām ikdienas prasmēm un iemaņām, gūs iemaņas dažādu aizvēsturē izmantotu dabas materiālu apstrādē, priekšstatus par arheoloģiskā kultūrslāņa veidošanās principiem un arheologa darba pamatiemaņām. Savukārt antropologu klātbūtne labāk ļaus saprast, kā, veicot arheoloģisku eksperimentu, veidojas pētnieka interpretācija.

Nometni no 13. līdz 19. jūlijam ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte un Latvijas Arheologu biedrība.

Āraišu arheoloģiskajā muzejparks ir LNVM nodaļa.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (6)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+