×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Araka aizturēšana saistīta ar maksas pakalpojumu — DNS paraugu salīdzināšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Uģis Araks

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks Uģis Araks, kuru aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB),iespējams, nav oficiāli iekasējis par maksas pakalpojumu – DNS paraugu salīdzināšanu, televīzijas raidījumos LNT un LTV1 vakar un šorīt izteicās Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

Jebkurai fiziskai personai ir iespēja vērsties Kriminālistikas pārvaldē ar lūgumu par DNS paraugu salīdzināšanu uz kāda konkrēta materiāla. Araks aizturēts, jo konstatēts, ka ir apieta noteiktā kārtība un Araks būtībā ir izmantojis dienesta stāvokli, skaidroja I. Ķuzis.

Policijas priekšnieks gan uzsvēra, ka Araka aizturēšana nav saistīta ar DNS pierādījumu viltošanu: neviens pierādījums nav ne iznīcināts, ne sabojāts vai samainīts.

Aizdomas ir par oficiālās maksas – 300 eiro – neiekasēšanu. Kādi ir valstij nodarītie zaudējumi, Ķuzis vēl nezināja teikt. Bet zaudējumu noteikšana ir izmeklēšanas uzdevums.

Jau vēstīts, ka KNAB sācis kriminālprocesu pret Araku, kā arī Finanšu noziegumu izmeklēšanas prokuratūras vadītāju Vilni Ulmi, kuriem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

16.jūnijā KNAB darbinieki veikuši prokuroru un policijas darbinieku darba kabinetu kratīšanu.

Kriminālprocess sākts dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu.

Amatpersonas atstādinātas no amata pienākumu pildīšanas līdz krimināltiesisko attiecību noregulējumam kriminālprocesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. DNS analiize > laboratorija > Juris Shteinbergs > E. Greems. Logjisko secinaajumu virkni un kopsavilkumu katrs pats ir speejiigs veikt. Ak jaa, veel Greema meitinjas un deela sievinjas…

Draugiem Facebook Twitter Google+