×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

“Arčers”: uzņēmējiem praktisku ieguvumu no VID “baltā saraksta” nav

LETALETA

Uzņēmējiem no dalības Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Padziļinātās sadarbības programmā jeb “baltajā sarakstā” nav praktisku ieguvumu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina būvkompānijas “Arčers” valdes priekšsēdētāja vietnieks Edijs Purmalis.

 

“Jau tad, kad parādījās diskusijas par tā saukto “balto sarakstu”, pieņēmām lēmumu par dalību tajā. Tas bija pozitīvs signāls tam, ka valsti interesē ne tikai nodokļu nemaksātāji, bet arī tie, kas gadiem ilgi godprātīgi to dara. “Arčers” bija viens no pirmajiem septiņiem uzņēmumiem, kas tajā tika iekļauti. Padziļinātās sadarbības programmas veidošanas sākotnējā posmā tās galvenā vērtība, raugoties no uzņēmēju viedokļa, bija plāns to sasaistīt ar valsts un pašvaldību iepirkumiem,”  stāstīja Purmalis.

Taču viņš atzina, ka praktiski ieguvumi tā arī neesot. “Kopš “baltā saraksta” ieviešanas ir pagājis vairāk nekā gads, bet realitātē praktisku ieguvumu uzņēmumiem nav – cik man zināms, ideja par priekšrocībām publiskajos iepirkumos nav pavirzījusies tālāk par šo idejas līmeni,”  teica “Arčers”  pārstāvis.

“Bez reāli nozīmīgu uzlabojumu piedāvājuma, mums arvien grūtāk kļūst pašiem sev atbildēt uz jautājumu – kāda jēga ir atrasties “baltajā sarakstā”? Principā var teikt, ka pēdējā gada laikā saistībā ar publiskajiem iepirkumiem ir panākts tieši pretējs efekts, īpaši kontekstā ar klaji kļūdaini grozīto punktu Publisko iepirkumu likumā. Tā vietā, lai “baltā saraksta” uzņēmumiem tiktu piešķirti ieguvumi, esam nostādīti neizdevīgākā pozīcijā attiecībā pret nodokļu nemaksātājiem. Tāpēc mēs joprojām ceram uz pozitīvām izmaiņām arī VID Padziļinātās sadarbības programmā, citādi šī saraksta pozitīvā ideja tiks ievērojami degradēta,”  uzsvēra Purmalis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+