×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

“Arco Real Estate”: lētas lauksaimniecības zemes pērn nebija pieejamas nevienā reģionā

laukiLET_92862752

Pagājušajā gadā turpināja pieaugt cenas lauksaimniecības zemēm, liecina nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” Latvijas nekustamā īpašuma tirgus 2013.gada pārskats.

Tajā teikts, ka lētas lauksaimniecības zemes pērn nebija pieejamas gandrīz vai nevienā Latvijas reģionā, bet dārgākie darījumi pārsniedza 6000 eiro par hektāru (eiro/ha).

Pērn joprojām notika daudz darījumu ar īpašumiem, kuru sastāvā ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme un neapdzīvota lauku viensēta. “Tirgus cena šādiem īpašumiem pārsvarā tika noteikta kā lauksaimniecības zemei,” teikts pārskatā.

Eksperti arī prognozē, ka 2014.gadā vidējā cena lauksaimniecības zemēm turpinās pieaugt, norādot, ka šogad mēreni sāks palielināt Eiropas Savienības struktūrfondu tiešmaksājumu programmas līdz 2019.gadam. “Šajā periodā paredzēts kāpināt tiešmaksājumu par viena hektāra apstrādāšanu likmi līdz pat 80%. Cenu pieaugumu tempu un cenas noteiks arī paredzamās likumdošanas izmaiņas, kas saistītas ar zemes iegādes ierobežojumiem ārzemniekiem,” skaidro “Arco Real Estate” eksperti.

Latvijas “Arco Real Estate ” ir viens no Igaunijas “Arco Vara Holding” meitasuzņēmumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+