×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

“Arco Real Estate”: nerezidentiem īpašumus piedāvā par neadekvāti augstām cenām

vecriga2

Rīgas centra dzīvokļu īpašnieki otrajā ceturksnī, cerot uz nerezidentu pieaugošo interesi par nekustamiem īpašumiem vēl pirms Imigrācijas likuma grozījumu stāšanās spēkā, mākslīgi paaugstinājuši cenas. Šī iemesla dēļ piedāvājums bija piesātināts ar dzīvokļiem, kuru pārdošanas cena neatbilda to faktiskajam stāvoklim un atrašanās vietai, informē nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs.

Kā norādīts “Arco Real Estate” Rīgas centra dzīvokļu pārskatā, 2014.gada jūlijā vidējā Rīgas centra dzīvokļu cena sasniedza 2079 eiro par kvadrātmetru, ko ievērojami ietekmēja tieši nerezidentu darījumi. No visiem 2014. gada otrajā ceturksnī notikušajiem darījumiem 57% pārsniedza 142 300 eiro slieksni, bet tikai 10% sasniedza 250 000 eiro, kas no šī gada 1.septembra kļūs par minimālo slieksni nerezidentu termiņuzturēšanās atļauju saņemšanai.

Rīgas centra rajons jeb tuvais centrs 2014.gada otrajā ceturksnī veidoja 32% no darījumu kopskaita ar Rīgas centra dzīvokļiem. Vidējās cenas šajā centra daļā bija ap 1400 eiro par kvadrātmetru dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī, ap 2000 eiro par kvadrātmetru dzīvokļiem labā stāvoklī un ap 2900 eiro par kvadrātmetru dzīvokļiem ļoti labā stāvoklī. Augstākas cenas bija raksturīgas dzīvokļiem ar augstvērtīgu apdari, kuri atrodas Vecrīgas vai parku tuvumā.

Tuvais centrs, visticamāk, būs tā centra daļa, kuru visvairāk ietekmēs izmaiņas Imigrācijas likumā, jo šai pilsētas daļai ir vislielākā darījumu skaita proporcija, kas atrodas pašreizējā un gaidāmā termiņuzturēšanās atļauju saņemšanas minimālā sliekšņa robežās, uzsver Laukalējs.

Klusais centrs 2014.gada otrajā ceturksnī veidoja 10% no darījumu skaita ar Rīgas centra dzīvokļiem. Vidējās cenas šajā centra daļā bija ap 1700 eiro par kvadrātmetru dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī, ap 2400 eiro par kvadrātmetru dzīvokļiem labā stāvoklī un ap 3400 eiro par kvadrātmetru dzīvokļiem ļoti labā stāvoklī.

Tā kā šajā centra daļā lielu ietekmi uz cenu rada tieši ēku vēsturiskā un arhitektoniskā vērtība, augstākās cenas raksturīgas restaurētām pirmskara ēkām, kurām piemīt šīs vērtības. Savukārt zemākās cenas šajā centra daļā novērotas ēkām, kuras atrodas ļoti sliktā stāvoklī, piemēram, Dzirnavu ielas sākuma posmā, pieminēts tirgus pārskatā.

Laukalējs piebilst, ka gan klusajam centram, gan Vecrīgai šī gada otrajā ceturksnī raksturīgs tas, ka cena pat līdzīga stāvokļa dzīvokļiem šajās apkaimēs varēja ievērojami atšķirties atkarībā no to atrašanās vietas specifikas. Augstākās cenas šajā centra daļā raksturīgas renovētās un jaunās ēkās esošiem dzīvokļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+