×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Ieņēmumu dienestu uz āderes uzcēluši (6)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

“VID lietā” sagājušas ragos augstākās personas uz Latvijas jumta. Papriekš “Vienotības” ekslīdere partnerattiecībās iebēra sāli, ka Valsts ieņēmumu dienests ar ZZS politiskās vadības ziņu no iekšpuses izārdīts un uzspridzināts. Zinātāji runāja, ka rotācijas ir piesegs, lai uzraudzības vietās ierastos veikli zēni, kurus pašus derētu uzraudzīt. Valsts prezidentam tas ķērās pie sirds. Vējonis atgādināja – finanšu ministri ilggadēji bija salātzaļā “Vienotības” krāsā un nolaiduši uz postu elementāri kopjamu kantori. Tad neizturēja jaunais partijas priekšsēdētājs Piebalgs un dievojās, ka “Vienotība” vienmēr devusi cui virsū – mesties stilbos ēnu ekonomikas darboņiem.

Zibensnovedēja asajā disputā “kam jāuzņemas atbildība” nebija. Nodokļu ievācēju iestāde kopš dibināšanas šķiet uzcelta uz āderes vai pieslēgta pie augstsprieguma. Atceramies leģendāros muitniekus, ar kuriem netika galā, neiznīcināmos PVN krāpniekus, nenotveramos korumpantus, nelikvidējamos aplokšņu saņēmējus un pārējos ēnu ekonomikas ar neskūtu seju shēmotājus, kuri gruntīgi iekārtojušies nodokļu nemaksāšanas pelēkajā sektorā, un VID nemāk vai negrib žulikiem nocirpt vilnu, nevar izvilkt baltajā zonā.

Taksisti nenorēķinoties pat līdz 80% no tā, kas valstij pienākas, būvnieki neiepumpējot piķi budžetā, un katrs, kam ķirbis strādā, cenšoties žņaudzīties, apiet vai izlīst pa caurumiem iekasētāju liktajā režģī.

VID iestāde mēģinājusi pielabināties grūti audzināmiem ar ņaudīgiem lozungiem “mīlīši, maksājiet nodoklīšus”. Vērsušies pie nesamaitātās jaunatnes ar atsperīgākām reklāmas kampaņām “dots devējam atdodas, gādā par omes pensiju”, rīkoti reidi, uzlidojumi, bet 20% ēnu ekonomikā parazitējošo no tā ne silts, ne auksts.

Tagad izārdītā dienesta drupās un pēc visu laiku krietnākās direktrises Pētersones atlūguma VID izskatās pavisam pusdzīvs. Nemaksāšanas virtuozi, starpnozaru speciālisti, kas spēj darboties legālajā un ēnu ekonomikā abrocīgi, pārkāps vēl lepnākos “leksusos”, kuri līdz ar citiem grezniem limuzīniem kļuvuši tikpat kā par nodokļu nemaksātāju “firmas” zīmi. Var cerēt, ka uz Pētersones atbrīvoto vakanci konkursā pieteiksies stingra rakstura militāristi, ļoti dievbijīgas, godīgas sievietes vai Mairis Briedis, kurš ēnu ekonomiku aizsūtītu tādā nokautā, no kura kājās neslienas. Bet ja personālatlase nav uzmanīga un amatā ielien politiska glodene vai tūļas un neprašas? Tāpēc augstākai vadībai nav jāstrīdas, bet jādod skaidra zīme, ka vilks pie tiesas izšķērdētājus, kas svieduši godīgo maksātāju naudu pa logiem ārā. Ieprojektētie miljoni e-veselībai un e-skolai esot izkūpējuši gaisā. Pačibējuši visi, kas nesaimnieciski izlietojuši Latvijas dalībai EXPO atvēlēto naudu. Neviens grēkāzis pie atbildības nav saukts, visi ir krūmos prom. Un ko tad valdība vēlas? Lai cilvēki, redzot neracionālu līdzekļu iztērēšanu ik uz katra stūra, nodokļus maksā ar priecīgām, mirdzošām actiņām? Lūdzu, lieciet spilgtākā apgaismojumā šķērdētājus un blēžus, noskaidrojiet politiski atbildīgos, tad uz kasīti ripos vairāk naudiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. vini jau nevar neko panakt jo pasi ir tadivini visi roku roka mazga

 2. VID ēka patiesi ir kā uz āderes. Bet pats galvenis – VID ēka ir uzbūvēta, manā skatījumā kā bezgaisa bumba, kur neaug auglīgi augļi, jo – paskaties, kādi ir logi.

  Logi ir “ierauti” uz iekšu, tātad nav īstas gaisa apmaiņas un tas jau bīstami priekš darbiniekiem. VID darbiniekiem šis fakts būtu jāpārbauda, vai tas tā ir, ka sēdēt šajās telpās var sabojāt smadzenes un prātu un veselību?

  Iesēj sēklas traukā, kuram zeme ir padziļināta, nav līdz trauka virsmai, augi dīkst, sīidz un nīkuļo. Zemi traukā jāpiepilda līdz malām, tad viss kārtībā, tāpat ar logiem – to stiklam jābūt pie ārējās sienas, lai būtu gaisa apmaiņa.

 3. Cirks!
  Visa Rīga, Pierīga, Jūrmala, lielās pilsētas un mazās pilsētas, dzīvokļu remonti, māju remonti būvēti par ēnu naudām.
  Nodokļi ==0.1%
  La bail no Lauku veča un to korumpji izdzēš! LA kļuvusi mafiozu rokās!

 4. Šis cirks!
  Visi lielis kungi iesaistīti ēnu ekonomikā.
  Visa Pierīga, Jūrmala , lielās un mazās pilsētas sabu’vētas ar privātmājām, veikti moderni dzīvoklu remonti, saremontētas mājas.
  KĀDI NODOKĻI IR NO TĀ VISA SAMAKSĀTI? VARBU’T 0,1%

 5. Ādere ir Nordea banka ar naudu un sadarbības partneriem – vismaz elementārai cieņai pret vadītāju jābūt!

 6. Labi norūkts…
  :))

  Bet…. tagad jau cits “peramais zēns” vietā – Belēvičš…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+