Mobilā versija
+18.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Ieņēmumu dienestu uz āderes uzcēluši (6)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

“VID lietā” sagājušas ragos augstākās personas uz Latvijas jumta. Papriekš “Vienotības” ekslīdere partnerattiecībās iebēra sāli, ka Valsts ieņēmumu dienests ar ZZS politiskās vadības ziņu no iekšpuses izārdīts un uzspridzināts. Zinātāji runāja, ka rotācijas ir piesegs, lai uzraudzības vietās ierastos veikli zēni, kurus pašus derētu uzraudzīt. Valsts prezidentam tas ķērās pie sirds. Vējonis atgādināja – finanšu ministri ilggadēji bija salātzaļā “Vienotības” krāsā un nolaiduši uz postu elementāri kopjamu kantori. Tad neizturēja jaunais partijas priekšsēdētājs Piebalgs un dievojās, ka “Vienotība” vienmēr devusi cui virsū – mesties stilbos ēnu ekonomikas darboņiem.

Zibensnovedēja asajā disputā “kam jāuzņemas atbildība” nebija. Nodokļu ievācēju iestāde kopš dibināšanas šķiet uzcelta uz āderes vai pieslēgta pie augstsprieguma. Atceramies leģendāros muitniekus, ar kuriem netika galā, neiznīcināmos PVN krāpniekus, nenotveramos korumpantus, nelikvidējamos aplokšņu saņēmējus un pārējos ēnu ekonomikas ar neskūtu seju shēmotājus, kuri gruntīgi iekārtojušies nodokļu nemaksāšanas pelēkajā sektorā, un VID nemāk vai negrib žulikiem nocirpt vilnu, nevar izvilkt baltajā zonā.

Taksisti nenorēķinoties pat līdz 80% no tā, kas valstij pienākas, būvnieki neiepumpējot piķi budžetā, un katrs, kam ķirbis strādā, cenšoties žņaudzīties, apiet vai izlīst pa caurumiem iekasētāju liktajā režģī.

VID iestāde mēģinājusi pielabināties grūti audzināmiem ar ņaudīgiem lozungiem “mīlīši, maksājiet nodoklīšus”. Vērsušies pie nesamaitātās jaunatnes ar atsperīgākām reklāmas kampaņām “dots devējam atdodas, gādā par omes pensiju”, rīkoti reidi, uzlidojumi, bet 20% ēnu ekonomikā parazitējošo no tā ne silts, ne auksts.

Tagad izārdītā dienesta drupās un pēc visu laiku krietnākās direktrises Pētersones atlūguma VID izskatās pavisam pusdzīvs. Nemaksāšanas virtuozi, starpnozaru speciālisti, kas spēj darboties legālajā un ēnu ekonomikā abrocīgi, pārkāps vēl lepnākos “leksusos”, kuri līdz ar citiem grezniem limuzīniem kļuvuši tikpat kā par nodokļu nemaksātāju “firmas” zīmi. Var cerēt, ka uz Pētersones atbrīvoto vakanci konkursā pieteiksies stingra rakstura militāristi, ļoti dievbijīgas, godīgas sievietes vai Mairis Briedis, kurš ēnu ekonomiku aizsūtītu tādā nokautā, no kura kājās neslienas. Bet ja personālatlase nav uzmanīga un amatā ielien politiska glodene vai tūļas un neprašas? Tāpēc augstākai vadībai nav jāstrīdas, bet jādod skaidra zīme, ka vilks pie tiesas izšķērdētājus, kas svieduši godīgo maksātāju naudu pa logiem ārā. Ieprojektētie miljoni e-veselībai un e-skolai esot izkūpējuši gaisā. Pačibējuši visi, kas nesaimnieciski izlietojuši Latvijas dalībai EXPO atvēlēto naudu. Neviens grēkāzis pie atbildības nav saukts, visi ir krūmos prom. Un ko tad valdība vēlas? Lai cilvēki, redzot neracionālu līdzekļu iztērēšanu ik uz katra stūra, nodokļus maksā ar priecīgām, mirdzošām actiņām? Lūdzu, lieciet spilgtākā apgaismojumā šķērdētājus un blēžus, noskaidrojiet politiski atbildīgos, tad uz kasīti ripos vairāk naudiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. vini jau nevar neko panakt jo pasi ir tadivini visi roku roka mazga

 2. VID ēka patiesi ir kā uz āderes. Bet pats galvenis – VID ēka ir uzbūvēta, manā skatījumā kā bezgaisa bumba, kur neaug auglīgi augļi, jo – paskaties, kādi ir logi.

  Logi ir “ierauti” uz iekšu, tātad nav īstas gaisa apmaiņas un tas jau bīstami priekš darbiniekiem. VID darbiniekiem šis fakts būtu jāpārbauda, vai tas tā ir, ka sēdēt šajās telpās var sabojāt smadzenes un prātu un veselību?

  Iesēj sēklas traukā, kuram zeme ir padziļināta, nav līdz trauka virsmai, augi dīkst, sīidz un nīkuļo. Zemi traukā jāpiepilda līdz malām, tad viss kārtībā, tāpat ar logiem – to stiklam jābūt pie ārējās sienas, lai būtu gaisa apmaiņa.

 3. Cirks!
  Visa Rīga, Pierīga, Jūrmala, lielās pilsētas un mazās pilsētas, dzīvokļu remonti, māju remonti būvēti par ēnu naudām.
  Nodokļi ==0.1%
  La bail no Lauku veča un to korumpji izdzēš! LA kļuvusi mafiozu rokās!

 4. Šis cirks!
  Visi lielis kungi iesaistīti ēnu ekonomikā.
  Visa Pierīga, Jūrmala , lielās un mazās pilsētas sabu’vētas ar privātmājām, veikti moderni dzīvoklu remonti, saremontētas mājas.
  KĀDI NODOKĻI IR NO TĀ VISA SAMAKSĀTI? VARBU’T 0,1%

 5. Ādere ir Nordea banka ar naudu un sadarbības partneriem – vismaz elementārai cieņai pret vadītāju jābūt!

 6. Labi norūkts…
  :))

  Bet…. tagad jau cits “peramais zēns” vietā – Belēvičš…

Bez vietējo palīdzības svešie nespētu sastādīt izsūtāmo sarakstus (15)Bez vietējo palīdzības svešie nespētu sastādīt apcietināmo, nošaujamo un izsūtāmo sarakstus
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Medicīnas pakalpojumu divi groziņi

Koalīcijas partijas pagājšnedēļ vienojās, ka papildu finansējumu veselības aprūpes nozarei iegūs no sociālajām iemaksām un ka pilno veselības aprūpes pakalpojumu grozu saņems tie, kas maksā sociālo nodokli, un pacientu grupas, kuras būs atbrīvotas no šo iemaksu veikšanas. Veselības ministrija piektdien publiskoja informāciju ar virsrakstu “Par veselības aprūpes pakalpojumu dalījumu pilnajā un pamata pakalpojumu grozā”, skaidrojot, kas ietilpst pilnajā valsts apmaksāto pakalpojumu grozā un kādus medicīnas pakalpojumus saņems tās personas, kuras nebūs sociālo iemaksu veicējas.

Vai veselības aprūpes pieejamība jāsaista ar nodokļu nomaksu?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (1)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (2)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Liepnieks: Trukšņa pārvēlēšana ir jocīga un neticama (8)“Es zināju, ka socioloģija Jūrmalā bija Trukšņa kungam labvēlīga, bet tas tomēr likās tik jocīgi. Tas, ka viņš tik pārliecinoši uzvarēja ar tik jaunu un īpatnēju kampaņu, ir pilnīgi neiedomājami,” polittehnologs Jurģis Liepnieks apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot Gata Trukšņa pārvēlēšanu Jūrmalas mēra amatā.
Draugiem Facebook Twitter Google+