×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Ardievojas no medicīnas (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Lai kā mēs mīlētu medicīnu un dakterīšus, ar katru dienu vājnieku stāvoklis kļūst grūtāks un Latvija dzīrusies ardievoties no veselības aizsardzības sistēmas.

Nav līdzekļu vērmeļu rūgtajam saslimšanas gadījumam. Ķirurgi operācijas veic lāpu gaismā. Mediķi strādā slikti apmaksātās darbavietās, it kā valdību vadītu skops skots. Ar eskulapa honorāru jāknapinās tramvaja biļetei, reti kurais rīts paiet bez izvairīšanās no “Rīgas satiksmes” kontrolieriem, lai nokļūtu darbā. Dr. Danilāns uz stradiņiem iet kājām. Ārsti piepelnās, bet nezin, vai šoziem dzīvoklītī izvilks ar apkurei sagādātām oglēm. Uz Norvēģiju neaizbraukušās medmāsas glabā uzticību kopējas Florensas Naitingeilas ideāliem, bet trūcīgas ēdināšanas dēļ pārvērtušās par ēteriskām būtnēm halātiņos. Par virsstundām mediķim uzsit uz pleca, bet algas pielikumā piemet vien centu monētas. Veterināriem klājas daudz labāk nekā cilvēku dziedinātājiem, arī stomatologiem, kas to nav pelnījuši, ir komfortablāka pārtikusi dzīve.

Pret dakteriem Veselības ministrija lieto viņu pašu paņēmienu – līdz pēdējam neteikt patiesību cilvēkam, kura elpošanu nodrošina skābekļa balons un radi brīdināti pastellēt štrausus. Ministrei Andai ir vēdeklītis priekš nosmacētā, maisiņi ar ledu dziestošajam, miglainas fluorogrammas solījumi par atsāpinošiem ie­šļircinājumiem, bet medicīnai veselība vairs nav sevišķi stiprā un jātaisās uz kluso, sēro vītoliem ieskauto vietu, kur aug rāzīte, pa kādai begonijai. Pat stenošie un vaidošie lāgā netic, ka atveseļosies, saņemot ārstu pakalpojumus nepelnošā uzņēmumā, ar palētinātiem tarifiem, limitētām kvotām un no bada uztūkušiem slimnīcas valdes locekļiem.

Doktori gadiem mācījušies latīņu valodu, zina, ko nozīmē coitus interruptus, studijās nospeķojuši biezas konspektu klades, bet viss velti. Nelīdz gaušanās par godpilnās, cildenās, humānās profesijas atalgojumu un streika draudi. Slimnīcas slēgs. Papriekš dzemdūzi, tad “gaiļus”, “traumas”, trakonamu. Kas notiks, kad aizvērs psihiatrisko klīniku, un, par cik pieaugs sorosītu pulks, kad Tvaikielas pacienti tiks brīvībā!

Ebreju mediķi pārcelsies uz Izraēlu, pārējie varbūt lazaretēs, lauka hospitāļu teltīs, bet dziednīcās vēji dzenās slimību vēstures lapas, palātas tukšas, okulista kabinets ciet, ambulatorais sektors izārdīts – nozare izpostīta. Sasaldējies lai negaida speciālista vizīti. Kam beigtas aknas, lai dzer boržomi. Kam čulga, skleroze, māgas vaina, noasiņošana, vai kurš saspiedies, tam paļauties uz Pestītāju. Bez traumatologiem pusnācija leks uz kruķiem. Vecākais gadagājums, pamēģinājis štociņu, noliksies piekalts pie gultas. Bez seksologa padoma, nepieprotot laulības tehniku, ģimenēs arvien mazāk skanēs bērnu balstiņas, un dzemdības atkal notiks pirtiņā ar vecmāti, kam uz to štelli iesista roka. Cilvēki bez jēgas patērēs sāli, un saldumi būs skolēnu ikdienas maltīte. Kā būtu ar gingko biloba preparātu tukšā dūšā? Ak vai, sabiedriskais medijs uzcītīgi pildījis valsts pasūtījumu un atmaskojis zāļu fabrikantus, kas ar mikstūrām sapelnījuši pasakainas bagātības, un aptieķerus, kas ar uzcenojumiem kļuvuši miljonāri. Arī farmācija tiks iznīcināta, ja jau bija žēl tabletīšu paciņu, zirnīšu stobriņu, tinktūras lāsīti pārdot lētāk, un samusinātā tauta drīz demolēs apothekas.

Neizbēgami, nesaņemot kvalificētu palīdzību, sāksies pašizmeklēšanās un pašoperēšanās. Sirdzēji mēģinās aplikt videofibrorinolaringoskopa vadiņus, noskenēt rentgenā pašiņu, vadoties pēc dr. Apiņa bilžainās “populārās medicīnas enciklopēdijas”, diagnosticēties (vaimandieniņ, izskatās pēc gāzes flegmonas!) un izgriezt no ķermeņa dobumiem bojātus, laiku nokalpojušus orgānus. Iespējams, par dakteriem turpmāk kalpos vēlēti ļaudis – miesnieki vai pret līdzcilvēku sāpēm līdzjūtīgi samarieši. Tomēr diez vai pietiekami apmācīti, lai modinātu sevī Paula Stradiņa ģēniju, pirms kādu simtu cisās iegūlušos palaist viņsaules ceļos.

Cilvēki dosies slimot uz ministriju. Pēdējiem spēkiem foajē pakritušajam šķitīs, ka ar viņu debesīs jau sarunājas eņģeļi. Ak nē, tas vēl būs uzņemšanas telpās pār saļimušo noliecies glītās ministres Čakšas piemīlīgais vaigs. Eņģelis viss ir baltā, nevis valkā pelēku kleitu ar uztamborētu vāverīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa: Šīs valsts saeimas “tautas kalps” un iepriekšējās saeimas “prezidija priekšsēdis” G. Daudze (LunV / ZZS jeb “Hūtes naftaspāķi”) esot publiski paziņojis, ka “pašreiz noteiktā ārsta amatalga, kas ir vien 500 lati, ir nožēlojama, tai vajadzētu būt vismaz trīs reizes lielākai – lai pacientam būtu neērti dot ārstam to aploksnīti”. “Atalgojumam jābūt atbilstošam ārsta darbam, proti, cilvēka dzīvības un veselības aprūpei”, esot “paudis viedokli” Daudze…
  ——
  Mediju ziņa: Valsts prezidents V. Zatlers esot publiski “uzsvēris, ka līdz šim vienmēr ir piedalījies mediķu streikos un ir jāņem vērā šīs humānās sabiedrības daļas prasības”. Bijušais ārsts Zatlers gan esot “atturējies paust savu viedokli par mediķu streiku pamatotību, bet pauda cieņu kolēģiem par viņu cīņu par savām tiesībām”…
  ——
  Mediju ziņa: Kopš 2009.gada beigām, kad šajā valstī beidzot tika ieviesta kriminālatbildība ārstiem par pacientu “pateicību” pieņemšanu, esot “ierosināta tikai viena krimināllieta – pret Jelgavas pilsētas slimnīcas ārstu Vladimiru Kravecu tur aizdomās par 50 latu kukuļa prasīšanu par pacientes ārstēšanu”. Savukārt. “Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas atbildīgās amatpersonas un speciālisti” esot “pauduši uzskatu, ka būtu jāizstrādā skaidri definēta kārtība, kādā pacients savu “pateicību” oficiāli var ar slimnīcas starpniecību nodot ārstniecības personām”, un ”šīs valsts veselības aizsardzības nozares vadības attiecīgie atbildīgie speciālisti pie tā arī tagad strādājot”…
  ——
  Mediju ziņa: Tiek uzskatīts, ka šīs valsts veselības aizsardzības sistēmā īstenojot un ieviešot praksē politekonomisko interešu grupējuma “tautas partija” (TP jeb “kurmjutēta taukmūļi”) “rīcības cilvēku” ilgstoši kontrolētās, sekojoši J. Bārzdiņa (ZZS jeb “hūtes naftaspāķi”) un I. Circenes (JL / “V-“jenotība”), G. Belēviča (ZZS jeb “hūtes naftaspāķi”) un pašreiz A. Čakšas (ZZS jeb “hūtes naftaspāķi”) “politiski atbildīgi” vadītās “veselības ministrijas” (VM) funkcionāru iecerēto un aizsākto ģimenes ārstu finansējuma modeļa maiņu, kas paredz, ka ģimenes ārstiem tiks maksāts nevis par pacientu skaitu viņu “praksēs”, bet gan par apmeklējumu skaitu mēnesī, cietīšot šo mediķu pakalpojumu kvalitāte – “ārsti šajā valstī būs ieinteresēti, lai viņu pacienti būtu pēc iespējas slimāki”, esot publiski apgalvojuši “latvijas ģimenes ārstu asociācijas” vadības “locekļi” un “atbildīgie” funkcionāri…
  —–

  “Par Hipokrātu – nospļauties un ‘basta’!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 13.01.2008., Nr.6. )
  .
  Tiek šajā “valstī” ‘taustāms’ “paldies” gaidīts:
  Gan lūdzoši (pat – iztapīgi) smaidīts,
  Gan – PIEPRASĪTS, kā obligāta “takse” ~
  Ja diedelniekiem ‘skaitās’ “privātprakse”:
  .
  “Ne ‘ļečīs’ “dakteris”, bet varēs ‘šlangot’,
  Ja “klients” neprotas šim ‘ķepā fangot’:
  Jums ‘atkarājas’ viss no maksātspējas ~
  Bez krietna žūkšņa slimot ‘nerentējas’!
  .
  Par Hipokrātu – nospļauties un ‘basta’!
  Ja kādam kaite paliks “neatrasta” ~
  Pats vainīgs (“lumpenis”), ka medicīnai,
  Šo Likten’s “uzgrūdis”, kā tanku mīnai…”

  ======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Pelēka kleita ar uztamborētu vāverīti! Pirmā gar zemi no piktuma sērgas kritīs ministre Andiņa!

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 6. Ugunsdzeseji caur tiesu panaca savu.
  Medicinas darbiniekiem ta pat jadara.

 7. Latvija ir kļuvusi par labējo fašistu mitekli,kurā apzināti tiek iznīcināti fašistprāt nevēlāmie sociālie elementi-pensionāri,kuri nepieder pie sociālradniecīgiem t.s. pensionētie arodinvalīdi un citi pie zema sociālā statusa pieskaitītie.Šo fašistisko atlasi veic veselības aprūpes un labklājības ieredņi iesaistot ģimenes ārstus.Sociāli atsījatajiem tiek atteikta ārstēšana,tiek viltotas slimības vēstures,diagnozes.Latvija ir nostājusies uz ļoti slidena un bīstama ceļa.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+