×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

“Arēnā Rīga” plāno uzstādīt Ginesa rekordu

Foto - LetaFoto - Leta

17. novembrī “Arēnā Rīga” pirms VTB vienotās līgas spēles starp “VEF Rīga” un Maskavas “CSKA” plānots uzstādīt jaunu Ginesa rekordu, vēsta organizatori.

Mācību portāls FIZMIX.LV vēlas pārspēt Ginesa rekordu “Garākā elektriskā ķēde, kuru veido cilvēki”. Lai tas izdotos, nepieciešami vismaz 1300 dalībnieki. 

FIZMIX Ginesa rekorda “Garākā elektriskā ķēde, kas sastāv no cilvēkiem” pamatā ir fizikas eksperiments. Eksperimentā tiek izmantots elektriskais kociņš, kurā ir baterija, kas nodrošina vajadzīgo strāvas jaudu, lai darbinātu diodes un lampiņu. Abos kociņa galos ir folija lente, kas ir kā vada gali. Kad cilvēks abus galus satver, viņš noslēdz elektrisko ķēdi un iedegas lampiņas un ir dzirdama skaņa. Cilvēks kļūst par slēdzi, kas nodrošina lampiņu ieslēgšanos, bet pats vada ārkārtīgi mazu strāvu, kas nav kaitīga veselībai. Pašu lampiņu degšanu un skaņu nodrošina elektriskajā kociņā iemontētā mikroshēma. Šobrīd spēkā esošais Ginesa rekords par garāko elektrisko ķēdi, kas sastāv no cilvēkiem, tika uzstādīts 2013. gada oktobrī ASV.

Ginesa rekordam iespējams pieteikties www.fizmix.lv. Pēc pieteikšanās katrs dalībnieks uz sevis norādīto e-pasta adresi saņems personalizētu rekorda dalībnieka karti, kurā būs turpmākās norādes. FIZMIX Ginesa rekorda dalībnieka karte jāizdrukā un jāņem līdzi uz rekorda uzstādīšanu 17. novembrī pulksten 17.00 Arēnā Rīga, Skanstes ielā 21, “C” ieeja. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+