Sports

Ārents un Pujāts nepārvar kvalifikāciju 16

 Eiropas čempionātā vieglatlētikā Cīrihē (Šveice) kvalifikācijas sacensības kārtslēkšanā vīriešiem nespēja pārvarēt abi Latvijas pārstāvji Mareks Ārents un Pauls Pujāts.

Ārents nepārvarēja 5,40 metrus, bet Pujāts 5,30 metrus, ar ko bija par maz iekļūšanai finālā.  Kā zināms, Ārents vien aptuveni nedēļu pirms starta Eiropas čempionātā sasniedza jaunu sezonas rekordu, sacensībās Polijā uzlecot 5,60 metrus augstu, kas tikai divus centimetrus atpaliek no viņa personiskā rekorda. Fināls kārtslēkšanā plānots sestdien.

Latvijas septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa ceturtdien Šveices pilsētā Cīrihē notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā uzsāka sacensības ar desmito labāko rezultātu 100 metru barjerskrējienā. Septiņcīņas pirmajā disciplīnā 100 metru barjerskrējienā 24 sportistes tika sadalītas trijos skrējienos, latviete startēja trešajā, kurā uzrādīja laiku 13,61 sekunde. Kopumā Ikauniece-Admidiņa uzrādīja desmito labāko rezultātu, nopelnot 1034 punktus. Dienas turpinājumā latviete aizvadīs augstlēkšanu, savukārt vakara sesijā plānota lodes grūšana un 200 metru sprints. Pēc tam ceturtdien notiks tāllēkšana, šķēpa mešana un 800 metru skrējiens.

Savukārt vakara sesijā sāksies šķēpa mešana vīriešiem ar trīs Latvijas sportistu dalību. Pirmajā grupā, kas sacensības sāks plkst.18.30, startēs Rolands Štrobinders un Ainārs Kovals, bet otrā grupa startēs plkst.19.45 un tajā pirmais numurs ticis Ansim Brūnam.

Kvalifikācijas normatīvu Eiropas čempionātam bija izpildījuši pieci Latvijas šķēpmetēji, bet sacensību dalībnieki tika noteikti pēc valsts čempionāta rezultātiem, kur noskaidrojās, ka uz Šveici nedosies šī gada Latvijas labākā rezultāta īpašnieks Zigismunds Sirmais un pieredzējušais Vadims Vasiļevskis. Finālsacensības šķēpmešanā vīriešiem risināsies svētdien.

Tikmēr dāmu konkurencē finālā vakarā iesaistīsies Latvijas labākās šķēpmetējas Madara Palameika un Sinta Ozoliņa. Dāmu šķēpmetēju izšķirošie notikumi sāksies plkst.21.40 pēc Latvijas laika.

Kā ziņots, otrdien notikušajā kvalifikācijā Palameika un Ozoliņa finālsacensību normu, kas bija 57,50 metri, izpildīja jau ar pirmajiem mēģinājumiem, šķēpus raidot attiecīgi 57,86 un 59,47 metrus tālu. Savukārt trešā Latvijas sportiste Līna Mūze samierinājās ar rezultātu 53,42 metri, sacensības noslēdzot 19.vietā 22 dalībnieču konkurencē.

LA.lv