×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Arestēti avarējušā kuģa “Daļnij Vostok” ārzemju jūrnieki (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Visiem ārzemju jūrniekiem, kas izglābušies no pagājušajā nedēļā Kamčatkas piekrastē avarējušā zvejas kuģa “Daļnij Vostok”, noteikts administratīvais arests, paziņoja Sahalīnas apgabala Federālā migrācijas dienesta pārvaldes pārstāvis. Jūrnieki tiks saukti pie atbildības par nelikumīgu strādāšanu Krievijā.

“Mēs izvaicājam visus ārzemniekus un saucam viņus pie administratīvās atbildības par nelikumīgu strādāšanu Krievijas Federācijā,” sacīja pārvaldes pārstāvis.

7. aprīlī visa tralera ekipāža tika nogādāta Korsakovas ostā, Sahalīnā. Izdzīvojušo vidū ir 35 Krievijas un 26 ārvalstu pilsoņi. Visi ārzemnieki ir aizturēti kā cilvēki, kas nav izgājuši robežkontroli, un atrodas apcietinājumā. Pēc sarunām ar diplomātiem citu valstu pilsoņiem tiks izsniegti pagaidu dokumenti, un viņi tiks deportēti.

Uzņēmumā “Magellan”, kuram piederēja avarējušais kuģis, nespēja paskaidrot, kāpēc uz kuģa bijuši ārzemnieki. Jūrnieku arodbiedrība apgalvo, ka ārzemju strādnieki paši maksājuši kuģa īpašniekam par tiesībām strādāt. Pavisam uz kuģa klāja atradās 132 cilvēki: 78 Krievijas pilsoņi un 54 ārzemnieki – Ukrainas, Latvijas, Vanuatu un Mjanmas pilsoņi. Pēdējo uz klāja bijis visvairāk – 42 cilvēki, no kuriem izglābties izdevies 22. Kopumā izglābti 63 cilvēki, 56 gājuši bojā. Vēl 13 cilvēku liktenis nav zināms, viņu meklēšana turpinās.

Uz kuģa atradās arī trīs Latvijas pilsoņi. Divi no viņiem ir dzīvi, bet par trešo ziņu nav, liecina Latvijas Ārlietu ministrijas informācija.

Kā ziņots, traleris “Daļnij Vostok” avarēja 2. aprīlī ap plkst.6.15 pēc vietējā laika. SOS signāls no tralera netika saņemts. Kuģis būvēts 1989. gadā Krievijā. Līdz 2014. gadam tas ar nosaukumu “Stende” kuģojis Baltijas jūrā un bāzējies Rīgā. Pērn kuģi iegādājies uzņēmums “Magellan”, un tas pārbraucis uz Krievijas Tālajiem Austrumiem, kur kuģim piešķirts jauns vārds. Tā bāzes osta bijusi Neveļska, Sahalīnā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bojā gājušo cilvēku un viņu ģimeņu,līdzjūtība ģimenēm. Sāpes ilgi nenorims,zinu no pašas pieredzes.
    Tikai nesaprotu par cilvēku apcietināšanu,it kā būtu kādi noziedznieki,jau tā viņi ir pietiekoši izcietuši.
    Cilvēki strādāja,lai kaut ko nopelnītu,kāda nozīme no kādas valsts. Izrādās:strādā-slikti,nestrādā-slikti,kur ir kāda taisnība.

Draugiem Facebook Twitter Google+