Pasaulē
Citur

Arestēts aizdomās par Babčenko slepkavības organizēšanu turētais1


Žurnālists Arkādijs Babčenko ir dzīvs, piedalās preses konferencē, 30.05.2018.
Žurnālists Arkādijs Babčenko ir dzīvs, piedalās preses konferencē, 30.05.2018.
Foto -LETA/REUTER

Kijevas tiesa ceturtdien uz 60 dienām arestējusi ukraiņu uzņēmēju Borisu Germanu, kurš tiek turēts aizdomās par izjauktās Krievijas žurnālista un Kremļa kritiķa Arkādija Babčenko slepkavības organizēšanu.

Pats Germans tiesā paziņoja, ka rīkojies Ukrainas pretizlūkošanas dienesta uzdevumā, ar kuru sadarbojas aptuveni pusgadu. Pēc viņa teiktā, viņš sadarbojas ar “šo iekšējo izlūkdienestu, lai atklātu Krievijas iedarbību uz varas nomaiņu Ukrainā”. Izlūkdienests viņam uzdevis noskaidrot Krievijas sūtītās naudas ceļus ukraiņu politiķu un teroristu grupējumu finansēšanai.

“Pie manis vērsās sens paziņa, kurš šobrīd šobrīd dzīvo Maskavā un saziņas procesā ar viņu noskaidrojās, ka viņš nodarbojas Putina fondā tieši ar nekārtību organizēšanu Ukrainā. Šis fakts tika ziņots pretizlūkošanas vadībai, jo es uzskatu, ka tas ir pretizlūkošanas, nevis UDD (Ukrainas Drošības dienests) darbs,” paziņoja Germans.

Viņš pavēstīja, ka “pretizlūkošana devusi viņam pilnvaras izpētīt sakarus, kāda nauda nāk uz Ukrainu, kam un caur ko, kurš finansē kādas politiskās partijas un darboņus, teroristiskās grupas kurās teritorijās”.

Tikmēr prokuratūra noliegusi, ka Germans bijis pretizlūkošanas, kas ir UDD apakšstruktūra, vai UDD aģents.

Ukrainas varasiestādes otrdienas vakarā paziņoja par Babčenko “slepkavību” savās mājās Kijevā, izraisot sēru un nosodījuma vilni. Taču trešdien UDD paziņoja, ka tā bijusi specoperācija, lai notvertu cilvēkus, kas stāvējuši aiz reāliem plāniem noslepkavot Babčenko.

Trešdien Kijevā UDD aizturēja Babčenko slepkavības organizatoru, kurš darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā. Viņš līdz ar Babčenko slepkavību plānojis vēl 30 cilvēku nogalināšanu.

Babčenko atklāja, ka UDD operācijai Krievijas rīkotu teroraktu novēršanai piesaistīts pirms mēneša, bet pati operācija gatavota divus mēnešus. Viņš arī pateicās UDD par savas dzīvības izglābšanu.

LA.lv