×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Ārgalis lūdz tiesai atcelt “Krājbankas” administratoru

krajbanka-afp

Bijušais Rīgas mērs un maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) kreditors Andris Ārgalis iesniedzis pieteikumu Rīgas apgabaltiesai par “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas administratora SIA “KPMG Baltics” (“KPMG”) atcelšanu, liecina biznesa portāla “Nozare.lv” rīcībā esošā informācija.

Ārgalis savu lūgumu atcelt “KPMG” no administratora pienākumiem pamato ar to, ka “KPMG” bijis “Krājbankas” bijušo līdzīpašnieku Vladimiru Antonovu konsultējošais uzņēmums un sniedzis Antonovam konsultācijas jau kopš 2006.gada.

Pieteikumā tiesai Ārgalis norāda, ka tieši “KPMG” konsultanti bijuši tie, kas palīdzēja Antonovam iegādāties bankas Krievijā, un visticamāk, tieši “KPMG” bija tie konsultanti, kas palīdzēja Antonovam iegādāties “Krājbanku”.

Šādus secinājumus Ārgalis izdarījis no 2007.gadā žurnālā “Forbes” publicētās intervijas ar Antonovu, kurā tiek plaši iztirzāts Antonova banku bizness un slavētas personas, kas Antonovam palīdzējušas to izveidot, sevišķus pateicības vārdus veltot “KPMG” konsultantiem.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma 132.1.pantu par administratoru nevar iecelt personu, kura atzīstama par ieinteresētu personu attiecībā uz administrējamo kredītiestādi vai ir ar šo administrējamo kredītiestādi saistīta persona.

“Nav šaubu, ka konsultāciju uzņēmums, kurš sešus gadus sniedzis konsultācijas bankas lielākajam akcionāram par kredītiestāžu darbības nodrošināšanu, kurš konsultējis lielāko akcionāru par bankas iegādi, kura nu atzīta par maksātnespējīgu, un kurš konsultējis arī pašu banku un tās mātes uzņēmumu dažādos jautājumos, uzskatāms par ieinteresēto personu attiecībā uz “Krājbanku” un ir ar šo kredītiestādi saistīta persona,” pieteikumā tiesai norāda Ārgalis.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 21.februārī nolēmusi apstiprināt maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) maksātnespējas administratora SIA “KPMG Baltics” iesniegto “Krājbankas” maksātnespējas risinājumu, kurā tiek rosināts sākt bankas bankrota procedūru, preses konferencē sacīja FKTK vadītājs Kristaps Zakulis. Par “Krājbankas” bankrota procedūras sākšanu lems tiesa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+