×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Argentīnas ministre aicina pārtraukt importu no Britānijas

Saasinoties spriedzei Folklenda salu jautājumā, Argentīnas rūpniecības ministre Debora Džiordži aicinājusi uzņēmumus pārtraukt importēt preces no Britānijas.

Tuvojoties Folklendu kara 30. gadadienai, Londonas un Buenosairesas attiecības strauji saasinājušās. Folklenda salas pieder Britānijai, bet pretenzijas uz tām uztur arī Argentīna. Pēdējo nedēļu laikā Argentīnas amatpersonas veltījušas asus izteikumus Britānijas nostājai un nosodījušas prinča Viljama ierašanos Folklenda salās uz Karalisko gaisa spēku manevriem. Kritisku attieksmi izpelnījusies arī britu likumdevēju nākamajā mēnesī iecerētā vizīte faktu noskaidrošanai.

Valdības ziņu aģentūra “Telam” vēsta, ka ministre pati personīgi zvanījusi Argentīnas un starptautisko importa kompāniju augstākajām amatpersonām, lai aicinātu atteikties no britu preču ievešanas. “Argentīnai ir ļoti svarīgi, lai tiktu izlemts, kas ir tās stratēģiskie tirdzniecības partneri,” “Telam” norādīja kāda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. 2011. gadā Argentīna eksportēja uz Britāniju preces 779 miljonu dolāru (407 miljonu latu) vērtībā, bet importa apjoms sasniedza 664 miljonus  dolāru (347 miljonus latu), liecina oficiālie dati. Argentīna galvenokārt eksportēja uz Britāniju sojas pupas, sojas eļļu, kukurūzu un zemesriekstus, bet importēja ķimikālijas, farmaceitiskās preces un automašīnas.

Folklenda salu arhipelāgs atrodas Britānijas valdījumā kopš 1833. gada. 1982. gadā Argentīnas militārā hunta sarīkoja iebrukumu, kas izraisīja īsu, bet asiņainu karu, kurā gāja bojā 649 argentīniešu un 255 britu karavīri, kā arī trīs vietējie iedzīvotāji. ANO aicinājusi Britāniju sākt sarunas par salu dekolonizāciju, bet Londona to atteikusies darīt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+