×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Argentīnas pērles uz samta

sexteto_mayor_4

Divas vijoles, divi bandoneoni, klavieres un kontrabass. Seši instrumenti, seši cilvēki un seši raksturi. Taču viņi visi saplūst kopā, izspēlējot Argentīnas tango dvēseli. Tā Argentīnas ansambļa “Sexteto Mayor” sniegumā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves skanēs 13. februārī.

 

Gandrīz 40 gadu pastāvēšanas laikā “Sexteto Mayor” (dibināts 1973. gadā) tango ansamblis ir pierādījis savas tiesības tikt dēvētam par vienu no izcilākajiem tango sekstetiem.

Seši nu jau sirmie vīri spēlējuši rakstniekam Hūlio Kortāsaram, Īvam Montānam un Palomai Pikaso, draudzējušies ar tango mūzikas metru Astoru Pjacollu un uzstājušies Brodvejā. 2003. gadā viņi kļuva par pirmo argentīniešu ansambli, kas ieguvis “Latin Grammy” balvu. Savā dzimtenē izcilais sekstets apbalvots ar vairākām prestižām godalgām, tostarp “Premio Konex de Platino” – balvu, kas tiek pasniegta reizi desmit gados, un tās laureātu vidū ir bijis pats Pjacolla, kā arī ar vairākām “Premios Carlos Gardel” balvām, kas ir augstākā atzinība tango atskaņošanas jomā.

Ārzemju turnejās “Sexteto Mayor” šobrīd pavada no desmit līdz divpadsmit mēnešiem gadā. Viņu pastāvīgās koncertskatuves ir Parīzes Elizejas lauku teātris, Madrides Viktorijas teātris, Berlīnes Vācu opera, kā arī Ķelnes filharmonija, Helsinku “Teatro Tivoli” un pat Maskavas Kremlis, bet Rīgā argentīniešu mūziķu apvienība ierodas pirmoreiz.

Savas ilgās karjeras laikā sekstets uztur spēkā īstenās tango instrumentālās atskaņošanas tradīcijas, tomēr līdzās allaž bijusi meistaru avangarda domāšana un attīstība, nezaudējot pašu tango esenci. Kāds sajūsmināts kritiķis reiz iesaucies: “Pavadīt vakaru kopā ar “Sexteto Mayor” nozīmē pabūt paradīzē, bet kāds cits viņu spēli salīdzinājis ar pērļu izšuvumu uz samta.

“Sexteto Mayor” nav ansamblis tūristu izpriecai. Tā ir argentīniešu tango dvēsele. Bet tango ir kaut kas vairāk par vienkāršu deju. Tas ir katra argentīnieša intelekts un gars. Jūs teju fiziski jūtat šīs mūzikas kaisli un maigumu, uguni un pārliecību, eleganci un cēlumu, uzskata koncerta rīkotāji, Hermaņa Brauna fonds. Koncerts notiks HBF 14. dzimšanas dienā, fonda ikgadējā ziemas mūzikas festivāla “Winterfest” noslēgumā.

 

Uzziņa

Koncerta sākums 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, 
www.bilesuserviss.lv

Cena Ls 5 – 50

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+