×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Arheologi pārliecināti: beidzot atrasta antīkā Akra!

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Jeruzalemes arheologi domā, ka atrisinājuši vienu no pilsētas lielākajiem arheoloģiskajiem noslēpumiem, atrokot drupas, kuras viņi uzskata par Akru – pirms vairāk nekā 2000 gadiem grieķu valdnieka Antioha IV Epifana valdīšanas laikā celtu cietoksni, raksta portāls Livescience.com.

Kādu laiku tieši ar šī cietokšņa palīdzību Grieķijas kareivji un hellenizējušies ebreji pilsētā bija ieviesuši nežēlīgu pārvaldību.

Akras eksistenci apliecina vairāki vēsturiski dokumenti, taču ne arheologiem, ne vēsturniekiem līdz šim nebija izdevies atrast tās atrašanās vietu. Dokumenti norādīja uz Dāvida pilsētu, taču problēmas sagādāja fakts, ka arī tās Jeruzalemē divas – viena senāka, otra – jaunāka.

Taču šī gada vasaras mēnešos, strādājot pie izrakumiem Dāvida pilsētas arheoloģiskajā teritorijā atklāja milzīgu sienas fragmentu un 20 metrus augstu torni, kā arī citas cietoksnim raksturīgas arhitektoniskas detalas.

To, ka atradums ir cietoksnis, apstiprināja izrakumu vietā atrastie priekšmeti – svina lingas, bronzas bultu uzgaļi, balistas akmeņi, un uz tiem visiem – Antioha zīmogs, liecinot par nedraudzīgajām attiecībām starp pilsētas pārvaldniekiem un iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+