Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
20. decembris, 2014
Drukāt

Arheologiem ražīgs gads! Ievērojamākie atklājumi Latvijā 2014 (4)

Ergeme2

Pēc LU Latvijas Vēstures institūta direktora Gunta Zemīša novērojumiem, arheoloģisko izrakumu daudzums ir kā valsts ekonomiskās dzīves indikators – ja saimnieciskā rosība notiek, tiek celts, guldītas komunikācijas, būvēti ceļi, tad arī arheologiem darba netrūkst.

Un pēdējos gados arheologiem patiešām ir ko darīt, lai arī jāņem vērā, ka pētnieciskie izrakumi, kad tiek plānoti “rakts” zinātnisko institūciju uzdevumā nolūkā veikt zinātnisko izpēti joprojām ir mazākumā. Lielākoties ir runa par “komerciālajiem” uzraudzības darbiem, kas nozīmē arheologu iesaistīšanos, ja aizsargājamajā zonā plānoti kādi būvdarbi. Lai nu kā, arheologiem 2014. gads ir bijis bagāts kā izrakumu, tā gluži negaidītu atradumu ziņā. Šajā rakstā nebūt nav aplūkots viss, kas Latvijas arheoloģijas dzīvē šogad noticis, – to izdarīt būtu grūti gan vietas trūkuma dēļ, gan arī tāpēc, ka arheoloģijas darbu sezona nebūt vairs nav tikai vasara – izrakumi notiek praktiski visu gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai atbrauc uz Matkules pilskalnu un abavas senleju

  2. Pagātnes mantojumu ir jāsaudzē. Okupācijas laikā tas tika atstāts novārtā.

  3. Tā nav Ērģemes pils gadījumā??

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (4)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+