×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Arheoloģiskajos izrakumos Valmierā atrasts bagātīgs senlietu klāsts

LETALETA

Arheoloģiskajos izrakumos Valmieras vecpilsētas teritorijā, Valterkalniņa pakājē, atrasts ne vien bagātīgs senlietu un keramikas klāsts, bet arī daļa no senas celtnes, kas, iespējams, celta 17.gadsimtā, aģentūru BNS informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Divu nedēļu ilgos arheoloģiskie izrakumus vadīja arheologs Oskars Ušpelis.

Arheoloģiskos izrakumus uzsāka, jo, noritot darbam pie Valmieras Mūzikas skolas kāpņu izbūves, tika atklāta daļa no senas celtnes fragmenta. Kā skaidro Ušpelis, pagaidām tās funkcija nav zināma, jo šāda būve neparādās vēstures materiālos un teritoriju plānos, kā arī projekts neparedz vietas plašāku izpēti, kas ļautu iegūt papildinošu informāciju.

“Pēc 1622.gada, kad zviedri ieņēma Valmieru, viņi lielu uzmanību pievērsa pilsētas nocietināšanai, un jaunatklātā konstrukcija atrodas Valterkalniņa nocietinājuma zonā. Arī arheoloģiskie atradumi neievieš skaidrību, kādam nolūkam celtne kalpojusi, jo tie ir ļoti dažādi, sākot no galda piederumiem un apģērbu aksesuāriem līdz pat naudai un dzīvnieku kauliem,” skaidro Ušpelis.

Tāpat arheologs atzīmē, ka konstrukciju sedzis intensīvs kultūrslānis, atklājot bagātīgu senlietu un keramikas atradumu klāstu, kas attiecināms uz laika periodu no 17. līdz 19.gadsimtam. Arheologi norāda, ka starp atradumiem vērts pieminēt Kuzņecova porcelāna un Vestervaldes keramikas trauku lauskas, divžuburu dakšiņu ar kaula rokturi, Zviedrijas karalienes Kristīnas laika monētu un Polijas karaļa Sigismunda I Vecā laika monētu, pogu, kas veidota no austeru gliemežvāka, baltmāla pīpītes fragmentu un kramenīcu. Tāpat interesents ir plašais keramikas trauku lausku klāsts.

Pašvaldībā arī norādīja, ka akmeņu konstrukcija tiks nojaukta, jo tā traucē kāpņu uz jauno Valmieras Mūzikas skolu izbūvi, taču tas neaizkavēs mūzikas skolas celtniecību.

Pašvaldība arī informē, ka Valmieras Mūzikas skolas izbūve bijušās sabiedriskās pirts ēkā norit kopš 2012.gada oktobra. To plānots pabeigt šā gada novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+