×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Arheologs: Ir atrasts leģendāro Mikēnu valdnieku tronis

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

Grieķu arheologs apgalvo, ka ir atradis mītos un Homēra “Iliādā” apdziedāto Mikēnu valdnieku troni, raksta Phys.org.

Kristofilis Magidis, kurš vada izrakumus Grieķijas dienvidos, otrdien paziņoja, ka apstrādāta kaļķakmens gabals, ko viņš atrada pirms diviem gadiem zem iespaidīgas citadeles drupām, ļoti iespējams, ir leģendāro Mikēnu valdnieku tronis.

Pils sabrukusi zemestrīcē aptuveni 1250. gadā pirms mūsu ēras.

Grieķijas Kultūras ministrija no arheologa paziņojuma norobežojas, citējot agrāku pētījumu, kurā secināts, ka kaļķakmens gabals bijusi baseina sastāvdaļa, savukārt Magidis kritiku noraida, norādot, ka porainajā materiālā glabāt šķidrumus nebūtu saprātīgi, turklāt forma nepārprotami liecinot, ka tas paredzēts sēdēšanai.

Mikēnu kultūra plauka no 14. gadsimta vidus pmē. Līdz 12. gadsimtam p.m.ē., un grieķu mīti saglabājuši atskaņas par tās valdnieku dzimtās sastopamajiem incesta, vecāku slepkavību un dinastiju maiņu gadījumiem.

Slavenākais no mītiem vēsta par Agamemnonu, kurš aplenca un izlaupīja Troju, atbildot uz viņa sievas Helēnas neuzticību un bēgšanu kopā ar trojiešu princi, taču nav skaidrs, cik lielā mērā Homēra eposam pamatā vēsturiski notikumi.

Nekādi citi troņi Grieķijas sauszemes daļā esošo Mikēnu valdnieku pilsdrupās nav tikuši atrasti. Kāds senāks, mazāka izmēra eksemplārs atrasts Knosas pilī Krētā. Magidis apgalvojis, ka zem drupām saskatāmi vēl arī citi troņa fragmenti un izteicis cerību, ka viņam dos atļauju pilnībā atrakt to drupu daļu, kur tie izvietoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+