×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Arheologus mulsina “raganu meitenes” apbedījums

Foto: livescience.comFoto: livescience.com

Arheoloģiskos izrakumos Ziemeļitālijā, Sankaločero baznīcas priekšā, atrasts 13 gadus vecas meitenes apbedījums, kurā līķis ievietots ar seju lejup – pēc arheologu vārdiem, tā ir zīme, ka, neraugoties uz meitenes jaunību, viņa bija izstumta dzīves laikā un uztverta kā drauds pēc nāves.

Apbedījums pie svētajam moceklim Sankaločero veltītās baznīcas pamests 1593. gadā, un pagaidām vēl nav zināms precīzais meitenes apbedīšanas laiks, taču tas, ticams, attiecas uz Romas impērijas norieta periodu vai agrīnajiem viduslaikiem, norāda portāls livescience.com.

Izrakumu vadītājs, Stefano Roaskjo, izteicies, ka šādā veidā senatnē apbedīti cilvēki, no kuriem kopiena baidījusies, uzskatot par burvjiem un raganām, lai viņu dvēsele caur muti nevarētu atgriezties uz zemes. Tādēļ Itālijas mediji atradumu jau nodēvējuši par “raganu meiteni”.

Ekstrēmos gadījumos apbedīšana ar seju lejup kalpojusi arī kā baiss nāvessods, kad cilvēki kapā aprakti dzīvi, piebilda Roaskjo, gan norādot, ka meitene pirms ielikšanas kapā, spriežot pēc locekļu stāvokļa, neapšaubāmi jau bijusi mirusi.

Atsevišķas iezīmes meitenes kaulu stāvoklī norāda uz asinsrades slimību, tādējādi kopienas locekļi, iespējams, no viņas baidījušies dzelzs trūkuma izsaukta pārmērīgā bāluma, viegli veidojošos zilumu un ģīboņu dēļ, pieļauj arheologi.

Atradumu vēl interesantāku padara fakts, ka meitenes līķis atrasts tieši baznīcas priekšā, kas ir privileģēta vieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+