×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Lai katrs seko tai zvaigznei, kas mirdz viņa dvēseles dziļumos. Arhibīskapa Z. Stankeviča vēlējums Zvaigznes dienā

Foto-LETAFoto-LETA

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

“Zvaigznes dienā novēlu, lai katrs cilvēks seko tai zvaigznei, kas mirdz viņa dvēseles dziļumos,” šodien teic Romas katoļu baznīcas Rīgas diecēzes arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

6. janvāris kristiešiem ir Zvaigznes diena jeb Triju Ķēniņu diena. Baznīcas skaidrojums ir, ka trīs ķēniņi jeb trīs Austrumu gudrie bija tā laika priesteri un zinātnieki. “Viņi bija nonākuši pie skaidrības, ka piedzims Ķēniņš, kuru jāiet godināt, ” saka arhibīskaps. “Viņi sekoja zvaigznei, un nonāca pie jaundzimušā Jēzus bērna un atdeva Viņam godu. Dieva gars runā uz cilvēku caur sirds dziļākajām ilgām. Novēlu ikvienam ieskatīties savas sirds dziļumos un atrast zvaigzni, kas viņu novedīs pie jaundzimušā Ķēniņa.”

Pērn ir iznākusi klausāmgrāmata “Jaunā Derība jaunā tulkojumā” – audioieraksts lomās, kurā Z. Stankevičs ierunājis Pilāta tekstus.

Intervijā “LA” viņš stāsta arī, kādi kultūras notikumi pēdējā laikā iedvesmojuši visvairāk: “Esmu izlasījis Harija Tumana pētījuma “Varoņi un varonība senajā Grieķijā” sadaļu, kas veltīta Maķedonijas Aleksandram. Autors raksta, ka tādas personības, kura ar desmit tūkstoš lielu karaspēku sakāva milzīgu impēriju un iekaroja gandrīz visu tolaik zināmo pasauli, nav bijis ne pirms, ne pēc Aleksandra. Harijs Tumans mēģina izprast noslēpumu, kā Aleksandrs dabūja gatavu to, kas no veselā saprāta viedokļa šķiet neiespējams. Maķedonijas Aleksandrs spēja uzrunāt savus karavīrus, argumentēt, iekustināt emocijas un viņam bija vīzija par to, kas ir darāms. Te, manuprāt, ir arī atbilde, kas būtu vajadzīgs mūsu ceturtajai atmodai.”

Interviju “Arhibīskaps Stankevičs vēlas ceturto atmodu” lasiet “LA” 6. janvāra izdevumā vai “LA” elektroniskajā versijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+