×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Arhibīskaps atgādina par žurnālistu uzdevumu


Foto - LETAFoto - LETA

Katoļu žurnālistu aizbildņa svētā Franciska no Sales piemiņas dienā 24. janvārī uz Svēto misi aicinātos kristiešus uzrunājot, arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs dalījās pārdomās par žurnālistu misiju un citēja pāvesta Benedikta XVI vēstījumu “Klusums un vārds: evaņģelizācijas ceļš”.


 

Arhibīskaps atgādināja, ka jau pāvests Jānis Pāvils II savulaik uzsvēra: žurnālistu pienākums ir rakstīt patiesību. Bībelē teikts, ka Jēzus saka: “Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” Vecāki, kas audzina bērnus, ir piedzīvojuši, ka bērns augot paļaujas uz tēva un mātes dzīves pieredzi, un vecāki viņam kļūst par patiesības mēru, saskaņā ar kuru viņš augot mācās orientēties pasaulē. Jēzus ir daudz lielāks, un, ja mums ir attiecības ar viņu, viņš mums palīdz orientēties ikvienā dzīves situācijā, uzsvēra Z. Stankevičs, rezumējot: jo dziļāk cilvēks pazīst Jēzu, jo grūtāk citiem būs viņu pievilt, apvest ap stūri.

Aizvakar pasaulē tika publiskots pāvesta Benedikta XVI vēstījums Sociālās komunikācijas dienā. Tajā pāvests akcentē klusuma nozīmi, jo tieši klusumā dzimst idejas un iegūst dziļumu: “Vēstījumu un informācijas pārpilnībā klusums kļūst neciešams, lai mēs spētu izšķirt, kas ir svarīgs un kas – mazsvarīgs vai sekundārs.”

Pēc Svētās mises Nabadzīgā bērna Jēzus māsu klosterī sekoja sadraudzība ar tēju un kliņģeri. Sarunas laikā arhibīskaps Z. Stankevičs sacīja, ka Romas katoļu baznīcas kūrija abonē “Latvijas Avīzi” un atzinīgi vērtē līdzšinējo sadarbību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+