×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Arhibīskaps Stankevičs iecelts kristiešu vienotības veicināšanas padomē Vatikānā

stankevics_z2

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs ir iecelts par Vatikānā esošās Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes locekli, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrs.

Pirmā padomes sēde, kurā Stankevičs piedalīsies, notiks šā gada novembrī Romā.

Pontifikālās padomes prezidents kardināls Kurts Kohs vēstulē, kas informē par šo Vatikāna valsts sekretāra Tarčisio Bertones nomināciju, izceļ Stankeviča kompetenci ekumenisma jautājumos.

Vatikāna lēmums Kristiešu vienotības veicināšanas padomē iekļaut arhibīskapu no Latvijas norāda uz to, ka labās kristiešu attiecības Latvijā kalpo par iedvesmojošu kristiešu sadarbības piemēru arī citur pasaulē, atzīst Stankevičs.

“Es neuztveru to kā personīgu pagodinājumu, bet gan kā visaugstākā līmeņa apliecinājumu kristiešu sadarbībai Latvijā. Padomju gados izveidojušās labās attiecības starp dažādu konfesiju kristiešiem veicina vienotību ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Mūsu pienākums ir vēl vairāk tajā augt, jo, tikai būdami vienoti, mēs varam sniegt ticamu liecību par Dievu, kas ir mīlestība,” sacījis metropolīts.

Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes uzdevums ir veicināt ekumenisku nostāju katoliskajā baznīcā, kā arī attīstīt dialogu un sadarbību starp katolisko baznīcu un citām baznīcām un kristiešu kopienām. Pašlaik padome ir iesaistījusies starptautiskā teoloģiskā dialogā ar Ortodoksālo baznīcu, Koptu ortodoksālo baznīcu, Anglikāņu kopienu, Pasaules Luterāņu federāciju, Pasaules Metodistu padomi, Pasaules Baptistu aliansi u.c.

Pontifikālo padomi veido apmēram 30 locekļu – kardināli, bīskapi, konsultanti.

Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes izveidošanās ir cieši saistīta ar Vatikāna Otro koncilu (1962–1965). Pāvests Jānis XXIII vēlējās, lai katoliskās baznīcas iesaistīšanās mūsdienu ekumeniskajā kustībā būtu viens no koncila galvenajiem jautājumiem, tāpēc 1960.gadā izveidoja Kristiešu vienotības veicināšanas sekretariātu. Tā uzdevums vispirms bija uzaicināt citu baznīcu un kristiešu kopienu pārstāvjus piedalīties novērotāju statusā Vatikāna Otrajā koncilā, bet jau no pirmās sesijas tam tika uzticēts izstrādāt vairākus koncila dokumentus par ekumenismu, nekristīgajām reliģijām.

1988.gadā pāvests Jānis Pāvils II sekretariātu pārveidoja par Pontifikālo Kristiešu vienotības veicināšanas padomi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+