Latvijā
Sabiedrība

Arhibīskaps Stankevičs uzsver atkarību negatīvo ietekmi0


Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

15.08.2013 LETA
LETA

Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs šodien uzrunā Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā uzsvēra atkarību negatīvo ietekmi uz cilvēka dzīvi, aģentūru LETA informēja Romas katoļu baznīcas Latvijā informācijas centrā.

Stankevičs savā runā pieminējis lietas, kas laupa cilvēkam brīvību un attālina no debesīm, norādot uz smēķēšanu, dzeršanu, narkotikām, azartspēlēm alkoholismu, varaskāri un nešķīstību. “Atkarības cilvēkam laupa brīvību un to degradē, izposta valsti un ģimeni. Atkarības rašanās cēlonis ir iekšējs tukšums, kuru ir vēlme kaut kā aizpildīt. Atkarība ir neizdevies laimes meklēšanas mēģinājums,” paudis arhibīskaps. Vienlaikus viņš norādījis arī uz lietām, kur meklēt laimi, aicinot skatīties uz Jaunavas Marijas rādīto piemēru, kas uzticēja savu dzīvi Dievam un nebaidījās, ka tas ierobežos viņu un atņems brīvību.

Stankevičs arī minējis pašreizējo situāciju, un lai gan, viņaprāt, ir daudz dzirdēti pārmetumi par pārlieku lielu negatīvismu Latvijā, nesen notikušies dziesmu un deju svētki pierāda to, ka situācija ir maināma. Viņš atgādināja par lielo entuziasmu, kopības sajūtu un prieka asaru, kas šo svētku laikā bija. “Lielā interese arī par citiem kopīgiem svētkiem un tajos valdošā gaisotne tikai parāda, ka visi mēs esam izslāpuši pēc iesaistīšanās, sadraudzības un pozitīvām ierosmēm. Izcelsim to un atbalstīsim,” aicinājis arhibīskaps.

Savukārt, vēršoties pie māksliniekiem un radošās inteliģences, Stankevičs aicināja viņus savā daiļradē meklēt un attēlot debesu atblāzmu. Viņš arī mudināja cilvēkus īstenot aktivitātes, kas saistītas ar žēlsirdības jomu, nesavtīgu sociālo darbu un mecenātismu. Viņš atgādināja par tautā lietoto teicienu, ka dots devējam atdodas, uzsverot, ka šī principa pielietošana nes Dieva svētību. Latvijā ir plašas iespējas palīdzēt citiem – gan palīdzēt tiem, kam dzīvē neveicas tik labi, gan atbalstīt mācību iestādes, ziedot sakrālo celtņu būvniecībai, sponsorēt mākslu, sportu un zinātni, viņš uzskaitījis.

Uzrunas noslēgumā arhibīskaps paudis pārliecību, ka tad, ja Latvijā atradīs solidaritātes, nesavtības un sadraudzības garu, uzlabosies arī cilvēku attiecības un jau uz zemes būs iespējams piedzīvot patiesu laimi.

Jau ziņots, ka Aglonā šodien notiek Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kur pulcējušies daudzi tūkstoši ticīgo.

LA.lv