Latvijā
Sabiedrība

Arhibīskaps Vanags: Bez Kristus augšāmcelšanās nebūtu eiropeiskas Latvijas23


Dievkalpojuma laikā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.
Dievkalpojuma laikā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.
Foto no Jāņa Vanaga personiskā krājuma

Eiropa, kristīgā civilizācija un arī eiropeiska Latvija balstās Lieldienu Kristus augšāmcelšanās brīnumā, svētdien Lieldienu dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

“Mēs esam pieraduši dzīvot eiropeiskā Latvijā. Mums liekas pats par sevi saprotams no kristietības pasmeltais uzskats, ka cilvēks ir vērtība, kas jāciena, ka viņa tiesības ir jāciena un brīvība jāaizsargā. Kristīgā ētika, kas izteikta desmit baušļos, liekas neapstrīdams pamats attiecībām sabiedrībā,” sacīja Vanags.

Vienlaikus garīdznieks aicināja pamēģināt iztēlē padzīvot Latvijā, kurā Kristus nav augšāmcēlies. “Nav eiropeiskas Latvijas, nav eiropeisku cilvēka tiesību un brīvību. Nav pašas Eiropas un kristīgās civilizācijas. Nav dievnamu un mākslas darbu, nav dievkalpojumu. Nav evaņģēlija, nav piedošanas, ir tikai nesaudzīga bauslība. Nav Jaunās Derības un mēs nevaram teikt “Mūsu Tēvs debesīs”, jo tas, kurš ir Debesīs, nav Tēvs, bet tiesnesis, kas taisnīgi notiesā grēku,” sacīja arhibīskaps.

Vanags norādīja, ka ir iniciatīvas, kuras vēlētos atbrīvot dzīvi mūsu zemē no visa kristīgā. “Taču, ja pamēģināsim, tad atklāsim, ka dzīve eiropeiskā un latviskā Latvijā līdzi ar pašu mūsu esību ir sakņota augšāmcelšanās notikumā. Tādēļ, sveicinot cits citu ar Lieldienu sveicienu “Kristus ir augšāmcēlies”, lūgsim un strādāsim, lai mūsu dzīvē, zemē un tautā viņš patiešām būtu dzīvs un celtu augšup Latviju,” aicināja Vanags.

Saistītie raksti
LA.lv