×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2018
Drukāt

Arhibīskaps Vanags: Bez Kristus augšāmcelšanās nebūtu eiropeiskas Latvijas (23)

Foto no Jāņa Vanaga personiskā krājumaFoto no Jāņa Vanaga personiskā krājuma

Dievkalpojuma laikā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.

Eiropa, kristīgā civilizācija un arī eiropeiska Latvija balstās Lieldienu Kristus augšāmcelšanās brīnumā, svētdien Lieldienu dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

“Mēs esam pieraduši dzīvot eiropeiskā Latvijā. Mums liekas pats par sevi saprotams no kristietības pasmeltais uzskats, ka cilvēks ir vērtība, kas jāciena, ka viņa tiesības ir jāciena un brīvība jāaizsargā. Kristīgā ētika, kas izteikta desmit baušļos, liekas neapstrīdams pamats attiecībām sabiedrībā,” sacīja Vanags.

Vienlaikus garīdznieks aicināja pamēģināt iztēlē padzīvot Latvijā, kurā Kristus nav augšāmcēlies. “Nav eiropeiskas Latvijas, nav eiropeisku cilvēka tiesību un brīvību. Nav pašas Eiropas un kristīgās civilizācijas. Nav dievnamu un mākslas darbu, nav dievkalpojumu. Nav evaņģēlija, nav piedošanas, ir tikai nesaudzīga bauslība. Nav Jaunās Derības un mēs nevaram teikt “Mūsu Tēvs debesīs”, jo tas, kurš ir Debesīs, nav Tēvs, bet tiesnesis, kas taisnīgi notiesā grēku,” sacīja arhibīskaps.

Vanags norādīja, ka ir iniciatīvas, kuras vēlētos atbrīvot dzīvi mūsu zemē no visa kristīgā. “Taču, ja pamēģināsim, tad atklāsim, ka dzīve eiropeiskā un latviskā Latvijā līdzi ar pašu mūsu esību ir sakņota augšāmcelšanās notikumā. Tādēļ, sveicinot cits citu ar Lieldienu sveicienu “Kristus ir augšāmcēlies”, lūgsim un strādāsim, lai mūsu dzīvē, zemē un tautā viņš patiešām būtu dzīvs un celtu augšup Latviju,” aicināja Vanags.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Citāts: ” Mums liekas pats par sevi saprotams no kristietības pasmeltais uzskats, ka cilvēks ir vērtība, kas jāciena, ka viņa tiesības ir jāciena un brīvība jāaizsargā” ….Kristietība nekad nav teikusi, ka cilvēks ir vērtība, bez tam vēl pagājušajā gadsimtā kristietība noliedza ka sieviete ir cilvēks un pastāvēja uz to, ka tai tāpat kā dzīvniekam neesot dvēseles, jeb gars…. Nemaz nevēlos pieminēt viduslaiku laikus , kad kristietība daļā Eiropas bija dominējošā vara ar savām represīvajām metodēm noliedzot jeb likvidējot jebkuru citādi domājošo cilvēku…. utt utjp.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Meli! Eiropeisko vērtību pamatā nav kristiešu reliģijas totalitārā ideoloģija. Tā varbūt bija noderīga vergturu un feodālajā sabiedrībā. Mūsdienās novecojušie Bībeles panti ir pilnīgs pretstats demokrātiskas sabiedrības vērtībām. Kristiešu reliģijas pamatideja – grēka „pārvietošana” no vainīgā uz nevainīgo — mūsdienu izpratnē ir amorāla. Popularizējot reliģisko līderu krāpšanos, sabiedrība tiek degradēta. Par „kristīgo ētiku, kas izteikta desmit baušļos”, lasīt šeit:
  calis.delfi.lv/forums/tema/18356737-sogad-reformacijai-500/18/

 4. 1. Aprīlis? Labi.
  Bet ja godīgi, tos baznīcas darbiniekus, kuri piedalījās 3. Atmodā, vai Jūs tos baznīcā pieturat?

 5. kāds sakars Kristum ar šo pagānu darīšanu , ko baznīca izdomā ; olas krāsot , un visāda darišanas-tie ir saulgriežu rituāli…

 6. pat tur politiku iepinuši,

 7. Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies!

 8. Klau, Vanag. Kur var redzēt kā tas jēziņš ceļas augšā? Es zinu to, ka ir ziemas saulgrieži, un pavasara saulgrieži, kad dienas kļūst arvien garākas. Kāda mārrutka pēc tiek piesaukts kkāds elks?

  • Tiešām par dažiem ir jābrīnās Atbildēt

   Cik es zinu saulgrieži jeb pavasara ekvinokcija ir 21. martā, bet šodien ir 1. aprīlis un šogad šajā datumā kristieši svin Lieldienās. Bet arī priekš neizglītotajiem Kristus ir augšāmcēlies!

 9. Apbrīnas vērts tas Vanags Atbildēt

  Klau, Vanag. Kur var redzēt kā tas jēziņš ceļas augšā? Es zinu to, ka ir ziemas saulgrieži, un pavasara saulgrieži, kad dienas kļūst arvien garākas. Kāda mārrutka pēc tiek piesaukts kkāds žīdu elks?

  • Jēzus nav žīdu elks, bet žīdu Ķēniņš, kuru gan viņi atmeta… Taču Tev, tāpat kā ikvienam, viņš spēj dzēst grēkus, padarīt tavu bezjēdzīgo dzīvi jēdzīgu un garantēt vietu Debesu valstībā! Lai Tev veicas viņu sastapt pirms nav par vēlu…

 10. april, april!

 11. Galīgs JokuPēteris

 12. Laikam tomēr JoluPēteris.

 13. Latviska Latvija gan ir zaudēta, bet arhibiiskapam Vanagam par to ir pajāt!

 14. Pateikšu vienkāršāk šī politiķa vēstījumu;
  bez ”mums” nebūtu ”jums” 🙂

 15. Ko var muldēt bezjēgā

 16. Atvainojiet, Vanaga kungs, bet šis teiciens ir galīgi garām, jo eiropeiskai Latvijai ar Kristus augšāmcelšanos nu gan nav nekāda sakara! Visu cieņu Jums, bet šoreiz nevajag jaukt kopā kāpostus ar putru! Tā jau var aizrunāties nezin kur.

 17. Kāpēc Baznīca joprojām uzspiež Katoļu ticību latviešiem,kuru Dievs vienmēr bijis dabā,nevis šaurā telpā,kur sanāk cilvēki ar drūmām domām,nomākti par savu izdzīvošanu,īgni,neapmierināti ar valdību,uzpūstiem nodokļiem,algām zem iztikas minimuma?Kāda īsti valda atmosfēra šai telpā,kurā ne brīdi nav gaiša,pacilāta noskaņojuma?Tā jocīgi izklausās-kristietība valda 2018 gadus,bet pirms tam jau arī bija cilvēki,dzima bērni,visi darbojās,strādāja,domāja par nākotni,kāpēc,pēc baznīcas domām,kristietība ir tā vienīgā un pareizā ticība,pēc kuras likumiem visiem būtu jādzīvo?Arī islamam ir savi likumi,hinduismam savi,vēl entajām ticībām savi.Ja reiz Dievs ir viens,kāpēc tik daudz ticību?Kāpēc tik daudz ticību karos iet bojā cilvēku,kura dieva vārdā kas par ko cīnās un ko grib pierādīt?Varbūt Baznīcām , mošejām un kas vēl tur iesaistīts beidzot jāvienojās par vienu Dievu,lai šis murgs par Dievu beidzās,lai ar spēku un naudu beigtu pierādīt Istā Dieva esamību?…Latviešiem vienmēr Dievs ir bijis Dabā,mežā,rijā,pat pirtiņā.Baznīcas,beidziet melot sev,tauta tāpat jums vairs netic..!

Draugiem Facebook Twitter Google+