×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
25. decembris, 2017
Drukāt

Arhibīskaps Vanags: Katrs var kļūt par ganu, kas ceļo uz Bētlemi (12)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Jānis Vanags

Katrs var kļūt par ganu, kas ceļo uz Bētlemi, Ziemassvētku novēlējumā saka Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags.

Viņš skaidro, ka tas būs ceļojums uz svēto Kristus baznīcu.

Arhibīskaps uzsver, ka katrs var būt Ziemsvētku eņģelis, kurš vēstī tiem, kas mūsdienīgajā svētku kņadā paši nav pamanījuši patieso prieku, patieso mierinājumu – Kristus piedzimšanu.

Ziemsvētku vēstī pārsteidz tas, ka eņģeļi vēsta liels prieku visiem ļaudīm, norāda Vanags. Ne tikai tiem, kuri var bezrūpīgi pastaigāties pa Adventa tirdziņu un svētvakarā pie eglītes dalīt bērniem dāvanas, bet arī tiem, kuru sirds ne tuvu nav bezrūpīga, tiem, kurus neiepriecina piparkūkas, karstvīns un balts sniedziņš uz skujiņām, saka Vanags.

Viņš uzsver, ka Kristū katras slāpes rod veldzi un katras raizes – mierinājumu. Pat tam, kas ir nedziedināms, nelabojams un nenovēršams, Kristus dod izlīdzinājumu dzīvības svētlaimē pēc ļaunākās nāves.

Viņš mudina visus rast Kristus piedzimšanā patiesu prieku un mierinājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. … Tad pieradi, ka tas viss darbojas, sagaidot veldzi nenoversamam, un, pasam izmeginot celojuma uz … bet, tikai uz paliksanu …

  … Visiem, ‘Priecigus Saulgriezus’ … !!!

 2. reiz redzēju sapni, ka mācītājs Vanags ir čekas ziņotājs. Nez, kā ta tur bija?

  • Vai tas mazina Kristus upura vērtību?

   • tas mazina krapsanas un apkrapto, uz vella parausanu bleziem ticoso vertibu? Protms, ka nemaz, jo tiem vienalga, ka tik klanities kungam. Tiem parasti nav ne saprata, ne morales. Tie svarigi tikai ta “kunga” noradijumi, kuriem akli seko ka zombiji

  • Jo VISI “Popi” bija, un ir, jo nav bijuso…, cekas agenti
   Tos pat apmacija, ka tautu krapt un turet atkariba ar izdomatu pasacinu un uzpusta patriotisma pamata, 1 partijas skola pec 1 programmas.
   Tapec partijnieki pec Perestroikas liela dala atri parprofilejas, jo aunu ganisana un cirpsana ir to galvena prioritate

 3. bet tiem ganiem nebija jāceło…. tie jau tur atradās uz vietas…… tie trīs gudrie no austrumiem, tie gan bija cełotāji un tie engełi? Tie jau var būt visur vienlaicīgi!

 4. Katrs var?! “Lielīb naudu nemaksā…” Cik ta bija ar Jēzu ceļā uz Gogātu, kad nācās krustu nest ar ērkšķu vainagu un saņemot plētņu sitienus? Pat Pēteris un Pāvils kaut kur bija pazuduši.
  Viltnieks, tas mūsu Jānis – vakar pat kopā ar VVF uz Bētlemi aicināja, bet par Golgātas ceļu aizmirsa atgādināt. Nav vēl 1990.g.4.maija “dullums” no galvas izkvēpinājies?

  • Kur būtu bijis jāatrodas Pāvilam? Aicinu lasīt Svētos Rakstus… .

   • Pašlaik vajag aicināt nekavējoties atvērt “čekas maisus”, nevis vēl kādas instrukcijas par patiesību, kas ” lielu ļaunumu nodarīs” (VVF), aicināt lasīt vēl gadus 40. Pāvila liktenis jau Vanaga u.c. Svēto Rakstu lasītājiem labi zināms, tāpēc jau uz Golgātu neaicina?

 5. Auniem vajag ganus…, ko nevajag cilvekiem..

  • ka VD ir paredzeta “Ganiem”, bet JD – to ganamiem verga dveselem, bez saprata un morales
   Tiesi tapec tas ir ir pilnigi pretejas pec sava satura un butibas.

Draugiem Facebook Twitter Google+