×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Arhibīskaps Vanags: Lēmuma par sieviešu ordināciju maiņa pašlaik ir nereāla (14)

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis VanagsLatvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags

Foto - LETA

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Sinodes pieņemtā lēmuma par sieviešu ordinācijas aizliegumu maiņa pašlaik ir nereāla, uzskata LELB arhibīskaps Jānis Vanags.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Vanags, LELB Sinodes delegāti pieņēma lēmumu izdarīt labojumu LELB Satversmē, būdami informēti par Pasaules Luterāņu federācijas (PLF) politiku sieviešu ordinācijas jautājumā un apzinādamies, kāda būs partneru reakcija.

PLF padomes nostāja bija paredzama, un viņu paziņojums par “dziļu sarūgtinājumu” nav pārsteigums, norādīja Vanags.

PLF Padome ir apliecinājusi, ka turpinās divpusēju dialogu ar LELB, bet Vanags jau ir ticies ar PLF prezidentu un ģenerālsekretāru, lai vienotos par tālākām sarunām.

“Tomēr sinodes lēmuma maiņa ir maz ticama, jo tādam lēmumam vajadzētu iegūt trīs ceturtdaļas sinodes delegātu atbalsta, kas pašlaik ir pilnīgi nereāli,” uzsvēra arhibīskaps.

LELB Sinodē ir aptuveni 440 locekļu, no kuriem divas trešdaļas ir draudžu delegāti. Šajā sinodē ap 40% delegātu bija sievietes. Tuvākā Sinode būs pēc četriem gadiem, tātad 2020.gadā.

Kā ziņots, PLF pauda “dziļu nožēlu” par LELB lēmumu aizliegt ordinēt sievietes un aicināja to pārskatīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Sieviete var dzemdēt bērnus (kas Latvijai ļoti pietrūkst), vīrietis var tikai klāstīt gudrības no kanceles.

 2. kāda jums daļa gar ticīgo lietām? Jā gribiet kaut ko lemt tad vispirms stājieties draudzēs un apmeklējiet baznīcu. Kāpēc jūs neklūpiet virsē Romas pāvestam Benediktam, vai Maskavas tēvam Kirilam? Luterāņi ir tās pašas Romas katoļu baznīcas sastāvdaļa un kāpēc lai mēs nepieturētos pie bībeles? Sinode nolēma un tā būs.Ja kādam tas nepatīk, neviens neliedz dibināt pašiem savas sektas ar sievietēm vai gejiem, vai kā nu jums patīk labāk, bet neaizskariet mūsu baznīcu

  • a jūs zināt, ka tieši Luters nosauca katoļu baznīcu-pareizāk pāvestu par sātana krēslu? jo viņš jau kā pamucis katoļu mūks zināja patiesību par katolismu; bet te nav runa par naida kurināšanu, vai kurš pareizais.. bet runa, par Kristietību.. Luterāņi ir laicīga sabiedrība ar viņu laicīgu darīšanu-pliks nosaukums ticīgie.. kā jūs dzīvojat? Vai kā Kristus māca? Vai tikai vārdi?

 3. Nevajadzētu rakstīt tumsoniskus komentārus, par jomu, kurā, iespējams, pats esat tumsoņa!

 4. nebūtu jāraksta tumsoniski komentāri!

 5. PAR TUMSOŅĀM VAR SAUKT, KAS SVĒTOS RAKSTUS NELASA UN PRET DIEVA LIKUMU NOSTĀJAS , KĀDS SAKARS VANAGAM AR DZIMUMU????
  IZLASIET “‘GUDRĀS SIEVAS”‘ JAUNO DERĪBU VĒRĪGI VISU UN TAD ZINĀSIT SAVU VIETU UN DZĪVES JĒGU GAN ĢIMENĒ GAN SABIEDRĪBĀ; UN TAS NAV PAZEMOJUMS.. DIEVS NEPAZEMO NEVIENU .. TAKA PADOMĀJAT, KAS IR LIELĀKA TUMSOŅA-KAS NEZIN UN RUNĀ ITKĀ ZINĀTU KO….

 6. Tie, kas par sieviešu ordinēšanu -ir PRET DIEVA LIKUMU!!!!
  Jā, draudze ir atvērta, bet visā ir sava kārtība; mācītājs ir vīrietis!!
  Pie Dieva nav lomu dalīšana vai diskriminācija; ir vienkaŗši no DIEVA NOLIKTA KĀRTĪBA!!
  KĀ BŪTU JĀBŪT ARI PATIESAI KRISTIEŠU ĢIMENES MODELIM; PROTI -VĪRS IR ĢIMENES GALVA UN VIŅAM KRISTUS IR GALVA-TAD SIEVA-TAD BĒRNI, KAS IR PAKLAUSĪGI SAVIEM VECĀKIEM IT VISĀ LĪDZ ZINĀMAM VECUMA (tas ir pilgadību sasnieguši)….
  TĀDA IR DIEVA KĀRTĪBA; KAS IR PRET, TAS IR PRET DIEVU, nevis Vanagu , vai vēl nezin ko…
  DIEVS IR KĀRTĪBAS DIEVS; tolerance pie Dieva nav!!!!
  Visa pasaule jau veselo saprātu zaudējusi, mauciskums ir tik godā celts, un visas pārējās netiklības, ar to tagad saistīti ari saucamie “”kristieši”” , tāpēc jau modernizē Bībeli, lai varētu dzīvot uz nebēdu, BET TĀ NAV DIEVA GRIBA UN KĀRTĪBA!!!!
  Patiesu kristietību jau sen vairs nesludina, kur nu vēl atrast kas dzīvotu kā kristietim nākas; KRISTUS JUMS TEICIS; “‘NEPALIECIET PASAULEI LĪDZĪGI (TO TICĪGIEM), BET KO JŪS ; VAI NEPĀRSPĒJAT NETICĪGOS AR SAVU DZĪVOŠANU?
  JUMS JĀBŪT GAISMAI TUMŠA PASAULĒ UN MEKLĒT NOKLĪDUŠO; nevis mērīties ar tituliem…
  ak, atjēdzaties lielie mācītāji-jas, kur jūs vedat cilvēkus ar savu mācību melus sludinot….

  • Tie, kuri vēl joprojām – 21. gadsimtā – pielūdz tēvu, kurš ne tikai pieļāva, bet arī veicināja sava dēla slepkavību – ir nožēlojami. Vēl nožēlojamāki ir tikai tie, kuri joprojām dala cilvēkus pēc dzimuma.
   Visas pasaules bēdas ir cēlušas no jebkuras reliģijas,kura saistīta ar jebkāda “papīrā” rakstītā dieva pielūgsmi – vai tā būtu kristietība, islams, budisms, komunisms (jā,jā, arī to var uzskatīt par ticību dievam
   kā Staļins utt) uttt!!!!
   Biedr Vanag, tu esi diskriminējis baznīcu, luterānismu, kristietību vairāk kā visi raganu dedzināšanas laiki , krustnešu laiki utt.!!!! Tumsonības augstākā dziesma!!!!! man žēl tavas mammas – manas skolotājas…….
   un TU “par ticību”…..es tik zemisku organizāciju kā baznīca zinu tikai vienu – mūsu valsts Saeima.
   Skandāli, aprunāšanas, intrigas, mantkārība, skaudība, lišķība, liekulība,izvirtība – lielākā daļa saprātīgo cilvēku met jums līkumu. Kā zeme jūs nes, es nesaprotu.
   Tikko saskāros ar kārtējo “ticīgo” būtni – vārdos skandina vienu, bet darbos : es neesmu sastapusi lielāku krāpnieci biznesā kā viņa. Godīgi? Uzķēros!!! Jo vēl joprojām ticēju, ka tik lielas cūcības cilvēks, kurš sludina vislabākās idejas Dieva vārdā, nepiekrāps. Da ELEMENTĀRI!! PAT ACIS NEPAMIRKŠĶINOT!!:):):):):)
   tā kā – visas tās sludināšanas ir kaķam zem astes!!!

   • ka mūsdienās nemaz nesludina patiesību, palasa ko cilvēkam izdabāt jo skaistāk jo labāk un tā skaitās ticība..
    Ak, Dievs, cik tāl esam !!
    Vai jūs maz zināt, ko nozīmē ticība? Sātans ari tic, ka viņa valdīšanas laiks beigsies, kā katram ši zemes dzīve..
    Kristietības jēga jau gadu simtiem iznīdēta, pārgrozīta, ieviesta no cilvēka visādas izdarības , modernā kristietība, bet cienījamie-tā nav kristietība, tā ir Dieva Vārda zaimošana..
    un neviena baznīca vairs nenes dzīvu ticību -Kristus mācību,un paši mācītāji ari tā nedzīvo un nesludina.. tātad par ticīgiem būtu jāpadomā, vai tādu kur var atrast; kas tic tas dara-dzīvo pēc Dieva likumiem…ticība bez darbiem ir nekas…

 7. Real= īsts, patiess. Varbūt labāk teikt- neiespējama? Latviski tomēr skan saprotamāk, mācitājkungs?

 8. Padomju laiku domāšana tai Sinodei.
  Kristietībā pamats ir, ka draudze ir atvērta visiem. Lēmums ir pret ticībās pamatiem. Vanadziņš grib ar kautko izcelties. Lūdzu. Izolējies no pasaules.

  • luteršns/tāmnieks Atbildēt

   Tieši otrādi – sieviešu ordinēšanu ieviesa padomju laikos. Pēc reliģijas lietu pilnvarotā (respektīvi – KGB) pavēles.

Draugiem Facebook Twitter Google+