×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Arhibīskaps Vanags: sabiedrība ir sašķelta, bet karavīri kā simbols var iedvesmot

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedrība Latvijā ir sašķelta, kas ir tiešs ceļš uz iznīcību, bet tieši Otrā pasaules kara veterānu spēkos ir šo sašķeltību sākt samazināt, piektdien Saeimā, uzstājoties diskusijā par vienādu attieksmi pret Otrā pasaules kara karavīriem, teica arhibīskaps Jānis Vanags.

“Mērķis, ko vajag sasniegt, nav ne tuvs, ne viegli sasniedzams, tas ir vērtīgs mērķis – lai cilvēki laimīgi un mierīgi dzīvotu labklājībā,” sacīja Vanags un piebilda, ka tieši veterāni ir tie, kuri varētu palīdzēt sašķeltību samazināt.

“Prezidents ir uzrunājis tieši jūs. Jūsu paaudzes rokās ir ļoti svarīgs uzdevums – kaut kādā mērā jūsu rokās ir Latvijas panākumu atslēga,” atzina arhibīskaps.

Viņš norādīja – ja veterāni spēs panākt attiecību izlīdzināšanu savā starpā, attiecības izlīdzināsies arī citos sabiedrības locekļos. Kara veterāni no pieredzes zina, kā ir cīnīties par labu mērķi, pārvarot iekšējās šaubas un bailes, no kā labumu gūs varbūt tikai bērni, mazbērni un līdzcilvēki.

Vanags minēja, ka pašlaik viss ir vienkāršāk nekā kara laikā, jo neviens vairs nešauj un pārvērtībai ir jānotiek prātos un sirdīs, un “tā ir mūsu brīva izvēle – pieņemt citu skatījumu”.

Lai veicinātu vienādu attieksmi pret Otrajā pasaules karā karojošajiem karavīriem, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija piektdien rīkoja diskusiju, kurā piedalījās Otrā pasaules kara karavīrus pārstāvošās organizācijas, valsts institūciju, nevalstisko organizāciju, garīdzniecības, akadēmisko aprindu, kā arī Saeimas frakciju pārstāvji.

Iniciatīvu pieņemt likumu, kam jāveicina Otrā pasaules kara veterānu samierināšana un sabiedrības saliedēšana, izteica Latvijas prezidents Andris Bērziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+