×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Arhitektes Zaigas Gailes dalība starptautiskā arhitektūras triennālē (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Žaņa Lipkes memoriāls Balasta dambī.

Arhitektes Zaigas Gailes projektētā Žaņa Lipkes memoriāla ēka piedalās starptautiskā arhitektūras darbu skatē Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras triennāles ietvaros Bukarestē.

No 2013. gada 10. līdz 27. oktobrim Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē norisinās Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras triennāle – pirmā triennāle, kas veltīta šī reģiona arhitektūras aktualitātēm.

Triennāles programmas ietvaros viena no aktīvākajām un progresīvākajām Rumānijas kultūras institūcijām – dizaina fonds Arhitext – organizē Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras darbu skati “East Centric Arhitext Awards”. Starptautiskās skates mērķis – demonstrēt, vērtēt un apbalvot izcilākos Centrāleiropā un Austrumeiropā pēdējo piecu gadu laikā realizētos arhitektūras un pilsētbūvniecības projektus. Arhitektūras darbu skati papildina plaša speciālistu diskusiju, lekciju un izstāžu programma, kuras uzdevums veidot platformu kopējai sadarbībai un apzināt reģiona kultūras attīstības iespējas.

Skates pirmajā kārtā šī gada pavasarī starptautiska žūrija holandiešu arhitekta Vilema Jana Noitelinga vadībā neklātienē vērtēja 87 projektus no 24 valstīm, kas pēdējā gada laikā izpelnījušies arhitektūras un dizaina žurnāla “Arhitext” veidotāju uzmanību un publicēti minētajā izdevumā. Šo projektu vidū ir arī arhitektes Zaigas Gailes veidotais Žaņa Lipkes memoriāls Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 8, kas kategorijā Sabiedriskās ēkas 24 projektu konkurencē kopā ar 7 citiem projektiem no Vācijas, Austrijas, Krievijas un Horvātijas iekļuva skates finālā. Arhitektūras triennāles laikā skates finālisti klātienē uzstāsies ar prezentācijām par realizētajiem projektiem, kam sekos speciālistu diskusija un žūrijas vērtējums. Zaigas Gailes uzstāšanās ar prezentāciju par Žaņa Lipkes memoriālu paredzēta 26. oktobrī. Skates rezultāti tiks paziņoti oficiālā ceremonijā 26. oktobra vakarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+