×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Arhitekts Kronbergs neredz pamatu bažām par viesnīcu Grēcinieku ielā (3)

Foto: arhis.lvFoto: arhis.lv

Arhitekts Andris Kronbergs noraida publiskajā telpā izskanējušās bažas par Vecrīgā, Grēcinieku ielā 25, plānotās ēkas būvniecību, uzsverot, ka jaunā būve būs mūsdienīga ēka, kas projektēta ar domu inovatīvā veidā saglabāt vēsturisko substanci. Arī projekta ieceres autori “Nevertel” norāda, ka izskanējušajām bažām nav pamata, jo Grēcinieku iela 25 vēsturiski jau ir bijusi apbūvēta, norāda “Neverte” pārstāve Ramona Miglāne.

“Nevertel” norāda, ka publiskajā telpā par plānoto ēkas būvniecību līdz šim lielākoties izskanējuši viedokļi bez argumentācijas – sākot ar nepatiesu informāciju, ka būve būšot septiņus stāvus augsta, ka tā apēnošot pārējo vidi un ka šādi moderni projekti neiederoties vecpilsētā.

“Nevertel” uzsver, ka lielākā daļa pārmetumu ir nepamatoti: “Pirmkārt, vēlamies norādīt, ka ēka būs sešus stāvus augsta. Pirmajā stāvā atradīsies publiski pieejamas telpas – viesnīcas vestibils, restorāns un dažādi veikali. Pati viesnīca atradīsies no otrā līdz sestajam stāvam. Par noēnošanu arī var nesatraukties, jo projekts atbilst visām apbūves normatīvu prasībām. Šis projekts veidots ar vēlmi papildināt Vecrīgas pilsētvidi, nevis to jebkādā veidā bojāt,” norāda “Nevertel” pārstāve Ramona Miglāne, uzsverot – ēkas projekts 2007. gadā saņēmis Arhitektūras balvu, kas liecina par tā pārdomātību un estētisko vērtību.

Projekta attīstītāji norāda, ka Grēcinieku iela 25 vēsturiski bijusi apbūvēta – tur atradušās trīs ēkas, kas kara laikā iznīcinātas. No šīm ēkām ir palikuši tikai pamati, kas vairs nav redzami. Pašlaik iecerētajā apbūves vietā atrodas stāvlaukums. “Lai atjaunotu vēsturiskās apbūves vidi un saglabātu saikni ar tur vēsturiski bijušajām ēkām, projekta arhitekti izvēlējušies vēsturiskās ēkas pagraba plānojuma ģeometriju, kas joprojām saglabājies zem zemes, kā vēsturiskās substances pārnesēju jaunās ēkas arhitektūrā, arī fasāžu izveidē, stāsta Miglāne.

Līdz ar būvniecības sākumu, kas paredzēta nākamā gada nogalē, un pamatu rakšanu Grēcinieku ielā 25 paredzēta arī arheoloģiskā izpēte. Projekta autori norāda – ja tiks atrastas interesantas pagrabsienas, tās varētu tikt saglabātas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mūsu arhitekti, daudzi, ir pērkami. par to lieliski liecina triangula bastions.

  2. Šis būs kapu piemineklis Kronbergam – prātu izkūkojušam, par naudu pārdevušam dvēseli, pilnīgi vājprātīga projekta autoram. Nekādas skaistas runas par konceptiem nenoslēps šī mantrauša govju pļeku un spļāvienu rīdziniekiem.
    Vajag dibināt Vecrīgas aizsardzības biedrību, ja jau Ušakovs ir nolēmis mūsu Vecrīgu padarīt par naudas maisu atkritumu novietni.Kronbergu vajag izslēgt no Arhitektu savienības un atņemt viņam sertifikātu. Vēl labāk – cietumā iebāzt , par ļaunprātīgu rīcību pretēji sabiedrības interesēm. Nodevēju un čekistu Kronbergu beidzot ir jānoliek pie vietas!

  3. Kaut kas tur ir, bet ne līdz galam…

Draugiem Facebook Twitter Google+