×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Arhitekts: Laikmetīgās mākslas muzejā dzīvībai jākūsā cauru diennakti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

New Hansa City - teritorija, kurā paredzēts celt Laikmetīgās mākslas muzeju.

Jaunajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam (LLMM) ir jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti, uzskata arhitekts un LLMM metu konkursa organizētājs Malkolms Redings.

Intervijā aģentūrai LETA stāstot par LLMM, kuru plānot atklāt 2021.gada 18.novembrī, Redings uzsver, ka muzejs būs publiska ēka, tāpēc tai ir jāspēj nodrošināt sava veida savienojamības sajūtu, proti, cilvēki nevar justies ierobežoti vai nervozi, atrodoties un pārvietojoties pa šo telpu. “Protams, ēkā būs vietas, kas izmantojamas tikai mākslai, līdz ar to muzeja ēkā būs miksēta publiskā telpa visiem apmeklētājiem un izstāžu zona. Tāpat es domāju, ka muzejam ir jākļūst par telpu, kurā kūsā dzīvība visu cauru diennakti. Es negribētu, lai tā kļūst par ēku, kur durvis tiek aizvērtas sešos vakarā un visi iet mājās, ēkai savā ziņā pieņemot jaunu veidolu,” klāsta britu arhitekts.

Viņš akcentē, ka viena no lieliskajām lietām Latvijā ir laika apstākļi un sezonas, tomēr tam ir savi kritumi un kāpumi. “Es pieņemu, ka ziema ir tas periods, kad cilvēki piedzīvo kritumu, līdz ar to ziemā muzeja ēkai vajadzētu kļūt par vietu, kas to neitralizētu. Ja LLMM taps par vietu, kur cilvēki vēlēsies nākt un tai piemitīs dažādi raksturi dažādās sezonās, tas būs izcili,” pauž Redings.

Viņš arī norāda, ka “būtu burvīgi, ja muzejam būtu jumta terase – Rīgai ir paveicies, jo tai ir salīdzinoši zemas būves, tāpēc visapkārt paveras lieliska pilsētas panorāma”.

Arhitekts skaidro, ka LLMM ir ļoti komplicēts projekts, jo tas nav vienkārši tradicionāls muzejs. “Tā vairāk ir kā slimnīca dažos veidos, jo tajā ir jābūt vietām, kurām ir ļoti, ļoti labi realizēts dizains, un tad ir jābūt vietām, kurām ir jācenšas ģenerēt sabiedrības interesi, lai cilvēki izbaudītu ēkas izmantošanu un pieejamību,” ar savu vīziju dalās arhitekts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+