×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Arhitektūras Gada balvai pieteikts 51 augstvērtīgs darbs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad augstākajam arhitektūras nozares apbalvojumam – Latvijas Arhitektūras gada balvai 2016 – pieteikts 51 augstvērtīgs darbs, LA.lv pavēstīja Latvijas Arhitektu savienības pārstāve Anda Avena.

Starp nominantiem ir gan lielu rezonansi izpelnījušies sabiedriski nozīmīgi objekti, gan augstvērtīgi jaunie projekti, gan arī procesi un notikumi, kas pēdējā gada laikā atstājuši paliekošu iespaidu uz arhitektūras nozari. Šobrīd darbu uzsākusi nacionālā žūrija, kuras pienākums būs izvēlēties pusfinālistus.

No 43 pieteiktajiem objektiem lielāko daļu veido dzīvojamo un sabiedrisko ēku jaunbūves, tai skaitā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra jaunbūve un Liepājas daudzfunkcionālais kultūras centrs “Lielais dzintars”.

Iesniegti arī nozīmīgi pārbūves projekti – kā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Rīgas pils, kā arī dažādi ievērojami vides objekti un interjera risinājumi. Lai arī liela daļa pieteikto objektu pārstāv Rīgu un Jūrmalu, plaši pārstāvēti arī reģionu pārstāvju arhitektūras sasniegumi.

“Pēdējais gads arhitektūras nozarē ir bijis ļoti ražīgs, un nodoti ekspluatācijā vairāki pilsētvidē nozīmīgi objekti. Tas atspoguļojas arī pieteiktajos darbos, kuros redzam tikai augstvērtīgus un patiešām savā vidē nozīmīgus objektus, to skaitā gan sabiedriskas ēkas, gan izcilus interjeru un dzīvojamo ēku paraugus, gan vērienīgus pārbūves projektus. Turklāt vienlīdz nozīmīgi ir arī procesi un projekti, kas skaidro un popularizē arhitektūras nozari. Paredzu, ka šogad žūrijas darbs nebūs viegls, un tā ir ļoti laba zīme, kas liecina par kvalitātes pieaugumu Latvijas arhitektūrā,” uzsvēr Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane.

Kategorijā “Procesi” iesniegti astoņi darbi – tostarp konference par Vecrīgas arhitektonisko attīstību, televīzijas raidījums “Adreses”, ar arhitektūras jomu saistītas grāmatas un izstādes.

Balvas pusfinālisti tiks paziņoti aprīļa vidū, kad darbu uzsāks starptautiskā žūrija. Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 19. maijā Arhitektūras nedēļas ietvaros, kad no 15. līdz 19. maijam norisināsies vairāki arhitektūras nozarei veltīti notikumi, to skaitā ārvalstu lektoru publiskas lekcijas un konkursa pusfinālistu darbu izstāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+