Arī 3:0 vēl negarantē trīs punktus 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 5:4 (3:0, 0:1, 1:3, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Mača pamatlaikā vārtus “Dinamo” labā guva Ģirts Ankipāns, Marcels Hosa, Mārtiņš Karsums un Guntis Galviņš, bet “Torpedo” rindās izcēlās Vladimirs Gorbunovs, Martins Tērnberjs, Mihails Varnakovs un Maksims Potapovs. Pēcspēles metienu sērijā uzvaras vārtus “Dinamo” labā guva Aleksandrs Ņiživijs.

Maču nedaudz aktīvāk sāka “Dinamo” hokejisti, izveidojot pirmo bīstamo momentu pretinieku vārtu tuvumā, taču turpinājumā cīņas gaita izlīdzinājās un arī “Torpedo” veica vairākus labus metienus pa Krisa Holta sargātajiem vārtiem, tomēr “Dinamo” vārtsargs spēlēja pārliecinoši. Rezultātu rīdzinieki atklāja pirmās trešdaļas vidū, kad Ankipāns izdarīja spēcīgu metienu no laukuma centra līnijas, bet “Torpedo” vārtsargs Peka Tuokola nespēja nofiksēt ripu un tā ieslīdēja vārtos.

Pēc gūtajiem vārtiem “Dinamo” turpināja iesākto ofensīvu, kas nedaudz samazinājās mača 13.minūtē, kad uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Karsums. Vairākumā “Torpedo” neko bīstamu nespēja izveidot, bet pēc tam iniciatīva atkal pārgāja Latvijas kluba rokās, kas noveda pie tā, ka pirmās trešdaļas beigu daļā Hosa un Karsums minūtes laikā guva vārtus un panāca jau 3:0 “Dinamo” labā. Arī atlikušajā laikā rīdzinieki turpināja aktīvi uzbrukt pretinieku vārtiem, tomēr pirmajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā trešdaļā “Torpedo” veica vārtsargu maiņu, Tuokolas vietu ieņemot Ņikitam Bespalovam. Jau savā pirmajā uzbrukumā “Dinamo” bija teicama iespēja gūt ceturtos vārtus, tomēr Miķela Rēdliha mesto ripu Bespalovs fantastiskā veidā “izvilka” no tukšiem vārtiem. Turpinājumā cīņa ritēja samērā līdzīgi, bet nedaudz biežāk uzbrukumus veidoja skatītāju iedvesmotie rīdzinieki, taču pārspēt Bespalovu neizdevās. Otrās trešdaļas vidū par ripas izmešanu ārpus laukuma uz divām minūtēm atpūsties devās “Dinamo” aizsargs Oskars Cibuļskis, tomēr šajā vairākumā “Torpedo” spēlēja diezgan pasīvi un bīstamu epizožu Holta vārtu tuvumā nebija. Mirkli vēlāk “Torpedo” hokejistiem vienus vārtus izdevās atgūt, kad Holtu no tuvas distances pārspēja Gorbunovs, taču spēles iniciatīvu savās rokās pārliecinoši turēja “Dinamo”, kas radīja pāris bīstamu epizožu pie pretinieku vārtiem, tomēr raidīt ripu vārtos neizdevās. Atlikušās otrās trešdaļas minūtes aizritēja mierīgā tempā, tāpēc pirms mača noslēdzošajām 20 minūtēm “Dinamo” saglabāja divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Trešo trešdaļu “Dinamo” sāka ļoti aktīvi un bija tuvu ceturto vārtu gūšanai, taču Bespalovs demonstrēja stabilu sniegumu un rezultāts nemainījās. Spēles 48.minūtē rīdziniekiem bija iespēja realizēt skaitlisko vairākumu, tomēr tajā pārāk daudz bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem nebija, bet uzreiz pēc tam “Torpedo” izveidoja ātru pretuzbrukumu, kuru ar precīzu metienu starp Holta kājsargiem noslēdza Tērnberjs un samazināja “Dinamo” pārsvaru līdz minimumam – 2:3.

Pēc 25 sekundēm Latvijas klubam izdevās atjaunot divu vārtu pārsvaru, kad pēc teicamas Jāņa Sprukta piespēles Galviņš raidīja ripu gandrīz tukšos vārtos, taču mikli vēlāk “Torpedo” izveidoja vēl vienu labu pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar precīzu Varnakova metienu virs Holta pleca – 3:4. Mača pamatlaika galotnē Ņižņijnovgorodas kluba hokejisti izveidoja vairākus vētrainus uzbrukumus “Dinamo” vārtu tuvumā un izmisīgi centās atspēlēties, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām “Torpedo” vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, kas vainagojās panākumiem un minūti un 20 sekundes pirms mača beigu sirēnas Potapovs panāca neizšķirtu 4:4.

Papildlaikā abas komandas spēlēja diezgan piesardzīgi un lieki neriskēja, tomēr pa vienai labai iespējai gūt uzvaras vārtus bija gan “Dinamo”, gan “Torpedo”, taču to izdarīt neļāva pārliecinoši spēlējošie Holts un Bespalovs, līdz ar to mača uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles metieni.

Pēcspēles metienu sērijā nedaudz sekmīgāk nospēlēja “Dinamo” komanda, kas uzvarēja ar 2:1, vārtus gūstot Miķelim Rēdliham un Ņiživijam, kuram tad arī tika ieskaitīts uzvaru nesošais metiens.

Iepriekš šosezon abas komandas savā starpā bija tikušās arī pagājušā gada oktobra nogalē Ņižņijnovgorodā, kad “Dinamo” piedzīvoja zaudējumu pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:3.

Rīgas “Dinamo” savā laukumā sestdien tiksies ar CSKA komandu, bet pēc tam Latvijas klubs dosies šīs sezonas regulārā čempionāta pēdējā sešu izbraukuma spēļu sērijā. Savukārt pēdējās četras KHL regulārā čempionāta spēles Rīgas “Dinamo” aizvadīs savā laukumā.

Šobrīd KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 62 punktiem 43 spēlēs ieņem septīto vietu, par trim punktiem apsteidzot astotajā pozīcijā esošo CSKA komandu, kas aizvadījusi 44 mačus. Cīņa par septīto vietu ir svarīga, jo to ieņēmusī komanda Gagarina kausa pirmajā kārtā izvairīsies no tikšanās ar spēcīgo Sanktpēterburgas SKA klubu, kas, visticamāk, triumfēs Rietumu konferencē.

Tikmēr no konferences sestajā vietā esošās Čerepovecas “Severstaļ” komandas Rīgas “Dinamo” pašlaik atpaliek par sešiem punktiem, bet devītajā pozīcijā esošo Maskavas “Spartak” CSKA apsteidz par 11 punktiem. Savukārt “Torpedo” hokejisti ar 71 punktu 42 mačos pašlaik ieņem ceturto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

KHL spēļu rezultāti:

Novokuzņeckas “Metallurg” (Krievija) – Jekaterinburgas “Avtomobilist” (Krievija) 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienu sērijā;

Novosibirskas “Sibirj” (Krievija) – Čeļabinskas “Traktor” (Krievija) 2:3 (1:0, 0:1, 1:2);

Omskas “Avangard” (Krievija) – Astanas “Baris” (Kazahstāna) 3:2 (0:1, 1:1, 2:0);

Ufas “Salavat Julajev” (Krievija) – Čehovas “Vitjaz” (Krievija) 3:0 (2:0, 1:0, 0:0);

Ņižņekamskas “Ņeftehimik” (Krievija) – Čerepovecas “Severstaļ” (Krievija) 4:2 (1:0, 1:1, 2:1);

Kazaņas “Ak Bars” (Krievija) – Maskavas “Spartak” (Krievija) 1:3 (0:1, 1:0, 0:2);

Sanktpēterburgas SKA (Krievija) – Maskavas “Dinamo” (Krievija) 5:1 (1:0, 2:1, 2:0);

Minskas “Dinamo” (Baltkrievija) – Maskavas CSKA (Krievija) 6:5 (2:1, 2:2, 2:2);

Rīgas “Dinamo” (Latvija) – Ņižņijnovgorodas “Torpedo” (Krievija) 5:4 (3:0, 0:1, 1:3, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienu sērijā.