Dabā
Laika ziņas

Arī “AccuWeather” Baltijai sola dziļu ziemu 0

Baltijas valstīs 2017.-2018.gada ziema gaidāma aukstāka un sniegotāka nekā dažos iepriekšējos gados, prognozē ASV uzņēmums “AccuWeather”.

Trešdien publicētajā prognozē teikts, ka Eiropas rietumu un ziemeļu daļu šoziem bieži skars vētras, kas vietām atnesīs vēja postījumus un plūdus. Eiropas lielākajā daļā ziema sāksies ar siltu laiku, bet ziemas noslēgums daudzviet būšot auksts.

“AccuWeather” paredz, ka arī Austrumeiropā ziemas sākums būs silts, tomēr Baltijas valstīs jau decembrī ieradīsies aukstumu viļņi. Reģionā no Igaunijas līdz Baltkrievijai zemi bieži klās sniega sega un kopējais sniega daudzums gaidāms tuvu normai – atšķirībā no iepriekšējām ziemām, kad sniega bija maz.

Skandināvijā ziema būšot siltāka nekā ierasts, jo sezonas sākumā gaidāmi Atlantijas cikloni, bet ziemas otrajā pusē pastiprināsies anticiklons, kas arktiskās gaisa masas nesīs uz Austrumeiropu.

Atšķirībā no Ziemeļeiropas, kur prognozēta slapja ziema, daudzviet Dienvideiropā gaidāms mazāks nokrišņu daudzums nekā parasti. Reģionā no Spānijas dienvidiem un austrumiem līdz Balkānu pussalai ieilgušais sausums var vēl vairāk pastiprināties, brīdina “AccuWeather”.

Saistītie raksti

Kā ziņots, atbilstoši Krievijas Hidrometeoroloģijas centra prognozei vidējā gaisa temperatūra 2017.-2018.gada apkures sezonā Baltijas valstīs gaidāma nedaudz augstāka par normu – līdzīgi kā pagājušajā sezonā.

Eiropas Savienības programmā “Copernicus” publicētās sezonālās prognozes vēl septembrī pārliecinoši sliecās par labu siltai ziemai, bet jaunākās prognozes vairs nav tik vienprātīgas un pieļauj iespēju, ka ziemas vidējā gaisa temperatūra būs tuvu normai.

Iepriekšējās četras ziemas Latvijā bija siltākas par normu jeb 1981.-2010.gada vidējo rādītāju.

LA.lv