×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Arī Aspazijas 152. dzimšanas dienu svinēs gana plaši (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Martā Jūrmalā ar vairākiem sarīkojumiem tiks svinēta Aspazijas 252. dzimšanas diena, savukārt 14. martā plkst. 14 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā notiks zinātniskie lasījumi “Joprojām nezināmā Aspazija: biogrāfija, tulkojumi, recepcija”, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

Jau piektdien, 10. martā, plkst. 16 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā tiks atklāta Aspazijas pirmajam dzejoļu krājumam veltīta izstāde “”Sarkanajām puķēm” – 120″. Krājums “Sarkanās puķes” iezīmē dzejnieces ienākšanu latviešu literatūrā, rāda spilgtu un neparastu personību. Izstādē būs skatāmas Aspazijas nedaudzās piemiņas lietas, kas glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, un 20. gadsimta sākuma mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma. Ieejas maksa 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1 eiro, ģimenes biļete – 3 eiro.

Zinātniskajā konferencē, kura 14. martā plkst. 14 sāksies Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, savu skatījumu uz Aspazijas biogrāfiju, daiļradi un tās tulkojumiem cittautu valodās piedāvās pētnieki
Ausma Cimdiņa, Maija Burima, Zane Šiliņa, Iveta Narodovska, Astra Šmite, Gundega Grīnuma, Jānis Zālītis, Elvīra Bloma, Gaida Jablovska.

Ceturtdien, 16. martā, plkst. 18 Aspazijas mājā Dubultos Aspazijas dzimšanas diena tiks atzīmēta ar muzikālu sarīkojumu “Medus rasa”. Svētku programmā būs gan Aspazijas laikabiedru, gan viņas iemīļoto komponistu skaņdarbi un dziesmas ar dzejnieces vārdiem kamermūzikas dziedātājas Ievas Paršas un pianista Edgara Tomševica izpildījumā. Sarīkojumā skanēs Emīla Dārziņa, Jāzepa Mediņa, Albana Berga, Edvarda Grīga, Franča Šūberta, Žana Sibēliusa un Sergeja Taņejeva skaņdarbi. Aspazijas dzeja dziedātāju Ievu Paršu iedvesmojusi jaunradei, tādēļ vakara notikums būs Ievas Paršas dziesmu cikls ar Aspazijas vārdiem. Par dzimšanas dienas pārsteigumu būs parūpējušies Ievas Paršas audzēkņi – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti.

Otrdien, 21. martā, plkst. 17 Aspazijas mājā notiks biedrības “Aspazijas mantojums” priekšsēdētājas Ināras Andžānes priekšlasījums par Aspazijas darbiem “Saules meita”, “Saules dēls” un “Debesu kalējs”. Ieeja uz sarīkojumu un Aspazijas mājas apmeklējums – bez maksas.

Dubultu ev. Lut. baznīcā Aspazijas dzimšanas diena tradicionāli tiek atzīmēta ar skaistu koncertu. Šogad koncertā “Gaismas straume” sestdien, 18. martā, plkst. 18 Dubultu baznīcā skanēs dziesmas no triju mūsdienu komponistu – Artura Maskata, Lauras Gustovskas un Ingmara Zemzara – mūziku un Aspazijas vārdiem. Cikli rakstīti dziedātājai Ingai Šļubovskai-Kancēvičai. Programmā dzirdēsim arī Lūcijas Garūtas “Meditāciju”, Jāņa Ivanova “Svētku uvertīru” un Jāzepa Vītola “Viļņu dziesmu” Tālivalža Dekšņa pārlikumā ērģelēm. Kopā ar Ingu Šļubovsku-Kancēviču muzicēs pianists Mārtiņš Zilberts, ērģelnieki Edīte Alpe un Tālivaldis Deksnis. Pasākuma īpašo noskaņu papildinās Daces Straumes radītas gongu skaņas. Ieeja par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja muzejniekiem nav pašcieņas, vismaz žurnālisti varētu painteresēties, kad KM muzejs beigs tiražēt banalitātes un absurdu. Simts un pirmo reizi izkarinot vienas un tās pašas mantas, klāt pieliekot nekritiski atkārtotas klišejas un nosaucot to visu par izstādi, muzejs liek jautāt tikai vienu: vai vērts bij šo muzeju ēkas retaurēt, ja patiesībbā tie sen jau garīgi un morāli miruši?

Draugiem Facebook Twitter Google+