×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Arī bankas ziedo


Foto no SEB bankas arhīvaFoto no SEB bankas arhīva

Mūsu avīzes lasītāji jautā, vai Latvijas bankas, kurās apgroza latu miljonus, ziedo arī kādu artavu bārabērniem, sirgstošajiem, nespējniekiem un citiem trūkumcietējiem, lai viņi sagaidītu Ziemassvētkus gaišā noskaņā.

 

Kā noskaidroju, bankas gan ziedo pašas, gan organizē ziedojumu vākšanu no uzņēmumiem un privātpersonām, kuriem nav gluži vienaldzīgs citu cilvēku liktenis.

“Swedbank” pārstāve Kristīne Jakubovska stāsta, ka savulaik ar bankas atbalstu izveidots un tiek uzturēts labdarības portāls “ziedot. lv”, kas dod iespēju uzņēmumiem un privātpersonām sniegt palīdzību cilvēkiem, kuriem tā visvairāk vajadzīga, turklāt neatkarīgi no gadalaikiem vai svinamām dienām.

SEB bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone atklāj, ka atbalsta tā sauktos SOS ciematus Valmierā, Iecavā, Jelgavā un Īslīcē, kuros uzturas bāreņi un bērni no nelabvēlīgajām ģimenēm.

Rietumu Bankas labdarības fonda projektu vadītāja Laura Cimmere vēsta, ka jau vairākus gadus atbalsta Leļļu teātra viesizrādes Latvijas pilsētās. Tās par brīvu var apmeklēt bērnu namu un internātskolu audzēkņi, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu atvases. Novembrī un decembrī atbalsts sniegts 16 šā teātra viesizrādēm.

Šogad pirmoreiz izsludināts konkurss par atbalstu Ziemassvētku pasākumu rīkošanai internātskolās, bērnu namos un pansionātos. Tie iesūta fondam Ziemassvētku pasākumu ieceres, piemēram, uzaicināt internātskolā Ziemassvētku vecīti ar saldumu maisu vai kādu teātri.

Tāpat fonds atbalsta saldumu iegādi mūsu sadarbības partneriem, piemēram, Varakļānu novada sociālajam dienestam.

Līdz pirmajam sniegam ar fonda atbalstu pabeigta Cēsu internātskolas rotaļlaukuma ierīkošana, iegādāti krēsli Vaiņodes internātskolas aktu zālei, turpinās vairāku Latvijas dievnamu restaurācija un atjaunošana. Jelgavā par fonda naudu ierīkota apkure biedrības “Svētelis” telpās, kurās notiek dažādi pasākumi bērniem un invalīdiem, tiek dalītas pārtikas pakas un darbojas labdarības virtuve.

“ABLV Bank” pārstāvis Ilmārs Jargans stāsta, ka jau divpadsmito gadu, Ziemassvētkiem atnākot, banka apdāvina kādu no Latvijas bērnunamiem, kam klājas visgrūtāk un kam ir nepieciešams finanšu atbalsts. “Sazinoties ar bērnunama vadītājiem, noskaidrojam, kas bērniem visvairāk nepieciešams, un tad aicinām bankas darbiniekus to par savu naudu sagādāt. “Šogad palīdzēsim Daugavpils bērnunamam – patversmei “Priedīte”, kur mīt 72 bērni vecumā no 2 līdz 18 gadiem. Pārsvarā tie ir bērni, kuru vecākiem ir atņemtas aprūpes tiesības, kā arī bāreņi,” piebilst Ilmārs Jargans.

Jau sesto gadu “ABLV Bank” kopā ar labdarības fondu “ABLV Charitable Foundation” rīko Ziemassvētku labdarības akciju, kuras laikā bankas klienti un darbinieki tiek aicināti ziedot digitālo dzirdes aparātu iegādei bērniem ar dzirdes traucējumiem, kā trūcīgu bērnu un bērnu ar īpašām vajadzībām dalībai vasaras nometnēs.

“ABLV Bank” un “ABLV Charitable Foundation” katram ziedotajam latam piemet vēl vienu savu latu. Ar digitālajiem dzirdes aparātiem par vairāk nekā 85 000 latu dzirdi atguvuši jau 53 bērni.

Vakar Rīgā bankas “Citadele” telpās rīkotajā Ziemassvētku labdarības koncertā apmeklētāji tika aicināti ziedot cilvēku ar īpašām vajadzībām projektu konkursam, ko jaunajā gadā banka īstenos sadarbībā ar invalīdu atbalsta organizāciju “Sustento”. “Banka no savas puses piešķirs naudu pieciem konkursa labākajiem projektiem, savukārt labdarības koncertā saziedotā nauda tiks ieguldīta papildus – citu projektu īstenošanai,” skaidro korporatīvo komunikāciju vadītāja Baiba Ābelniece.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+